2e afd. 15 december 1972. 1 54 Bestemmingsplannen. 1. Van Merlenlaan-Kerklaan. Het plan is grotendeels gerealiseerd. Als aanvulling zal u binnenkort een bestemmingsplan worden voorgelegd voor de bebouwing van het terrein gelegen in het noord-westelijk gedeelte, waar ongevaar 20 bungalows kunnen worden gebouwd. 2. De Schouwbroekerpolder. De bouw van het Diakonessenhuis alsmede van het hierbij behorende tehuis voor de verpleegsters vordert goed. Beide projecten zullen in de loop van 1973 gereed komen en in gebruik worden genomen. De bouw van de 154 woningen, waarvan 114 in de premiesector, op het terrein aan de oostzijde van de Wagnerkade wordt dit jaar afgesio- ten. Het bouwplan voor 42 eengezinswoningen in de ongesubsidieerde see- tor op het voormalig ijsbaanterrein is gereed. Het ontwerp-bestemmingsplan voor het terrein langs het Heemsteeds Kanaal is gereed en is besproken in de commissies voor Openbare Wer- ken en Volkshuisvesting, welke een gunstig advies hebben uitgebracht. Krachtens het plan kunnen ongeveer 200 flatwoningen worden gebouwd in terrasvorm, een restaurant en een sportzaal. Na de vaststelling van het plan door uw raad en het verlenen van de benodigde kredieten voor het bouwrijp maken zal over enkele maanden de uitvoering van dit ge- deelte van het bestemmingsplan ter hand kunnen worden genomen. 3. Geleerdenwijk. Enkele gedeelten van dit globale bestemmingsplan zijn in 1972 uitge- werkt en worden thans bouwrijp gemaakt. De 232 flatwoningen aan de Herenweg zijn in aanbouw en binnenkort zal eindelijk! - een start gemaakt kunnen worden met de bouw van de 190 eengezinswoningen. De uitwerking van het noordelijk gedeelte van dit bestemmingsplan is in ontwerp gereed en besproken met de commissies voor Openbare Werken en Volkshuisvesting, welke een gunstig advies hebben uitge- bracht. Overeenkomstig de bij de vaststelling van het globale bestemmings- plan genomen besluiten zullen in dit gedeelte eenvoudige premiewonin- gen worden gebouwd en wel 92 woningen met drie slaapkamers; 60 woningen met twee slaapkamers; 30 bejaardenwoningen. Wij streven ernaar dat met de bouw van deze woningen zo spoedig mogelijk kan worden begonnen. 4. Het terrein ten zuid-westen van de Rivierenwijk. Het ontwerp-bestemmingsplan is gereed gekomen en door de betrokken raadscommissies behandeld en aanvaard. Op dit terrein kunnen onge- veer 90 woningen worden gebouwd, zo enigszins mogelijk in de premie- sector. Nader beraad bleek nodig omtrent het aanvankelijk gekozen woningtype. Na afsluiting van dit beraad zal het plan u zo spoedig mogelijk ter vaststelling worden aangeboden. 5. Xerrein aan de Glipper Dreef. De voormalige eigenaresse van dit terrein is niet bereid gevonden tot eigendomsoverdracht aan de gemeente. De eigendom is inmiddels ver- worven door N.V. Projectontwikkeling Bouwsolid te 's-Gravenhage met

Raadsnotulen Heemstede | 1972 | | pagina 2