4e afd. 25 Januari 1973 WIJZIGING VEROKDENING INVESTERINGSSUBSIDIE SPORTACCOMMODATIES EN VERORDENING INVESTERINGS- SUBSIDIE JEUGDGEBOUWEN Heemstede, 13 december 1972. Aan de Raad, In uw vergadering van 29 februari 1968 stelde u vast de Verordening investeringssubsidie sportaccommodaties en de Verordening investerings- subsidie jeugdgebouwen. Op grond van deze verordeningen kunnen wij bijdragen van maximaal f 25.000,verlenen in de bouwkosten en de in- richtingskosten van gebouwen welke gebruikt worden als kleed- en was- accommodatie van sportverenigingen, resp. gebouwen die dienst doen ten behoeve van vrije jeugdvorming of open jeugdwerk. De in artikel 2 van beide verordeningen vermelde bedragen zijn ten gevolge van de sedert februari 1968 opgetreden sterke stijging van de bouwkosten thans aanzienlijk te laag. Blijkens de indexcijfers van de Stiohting Documentatie Bouwwezen, te Rotterdam, is deze stijging voor woningen rond 80%. Wij achten het gewenst dat bedoelde bedragen per 1 januari 1973 met eenzelfde percentage worden verhoogd. Teneinde te voorkomen dat herhaaldelijk een wijziging van de ver- ordeningen moet worden vastgesteld, stellen wij u voor een indexclausule op te nemen op grond waarvan wij de bedragen elk jaar kunnen aan- passen aan de gestegen bouwkosten. Een en ander is opgenomen in artikel I van de twee bijgevoegde ont- werp-besluiten. Bij de behandeling van 'het voorstel tot vaststelling der verordeningen heeft een der leden van uw Raad aangedrongen op het sehrappen van artikel 11, volgens hetwelk ons college de bijdragen op een lager bedrag kan vaststellen dan uit artikel 2 zou voortvloeien, indien uit de over- gelegde afrekening blijkt dat de werkelijke stichtingskosten aanmerkelijk hoger zijn dan de begroting. Deze strafsanctie vormt naar de mening van bedoeld lid een onzuiver element in de regelingen. Wij kunnen ons bij nadere overweging met deze opvatting verenigen en stellen u daarom voor artikel 11 te laten vervallen. Voor het overige behoeven naar ons oordeel in de verordeningen thans geen wijzigingen te worden aangebracht. Het bestuur van de 'Heemsteedse Sportstichting kan zich, voor zoveel de Verordening investeringssubsidie sportaccommodaties betreft, met het vorenstaande verenigen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 3