39 4e afd. 29 maart 1973 WOONWAGENKAMP RINGVAABTLAAN Heemstede, 6 maart 1973. Aan de Raad, Overeenkoimstig ons voorstel van 9 januari 1963, nr. 12, besloot u op 24 januari 1963 tezarnen met de gemeenteraden van Aalsmeer, Benne- broek, Bloemendaal, Haarlem, Haarlemmerliede en Spaamwoude, Haar- lemmerineer en Zandvoort een gemeenschappelijke regeling te treffen inzake de stichting' en het bëheer van een regionaal woonwagenkamp en voor de uitvoering van die regeling een rechtspersoonlijk'heid bezittend lichaam, als bedoeld in artikel 2 van de Wet geimeenschappelijke rege- lingen, te vormen. Het bestuur van dit lichaam, het Woonwagencentrum „Zuid-Kennemer- land gevestigd te Haarlemmermeer, heeft destijds een plan laten maken voor een regionaal kamp, dat overeenkomstig artikel 3 der regeling tot stand zou worden gebracht aan de Vijfhuizerweg in de gemeente Haar- lemmermeer. De reälisering van het plan is in oktober 1967 opgesc'hort in verband met de uitbreidingspiannen van Schiphol. Een tweede probleem was dat op het regionale kamp voor alle deel- nemende gemeenten samen plaats zou moeten zijn voor 110 wagens (het aantal in die gemeenten aanwezige wagens was in 1970 meer dan 125), terwijl volgens wettelijke voorschriften één regionaal kamp niet meer dan 80 wagens mag herbergen. Na vrij langdurig overleg 'heeft het gemeentebestuur van Haarlem ermee ingestemd dat het in die gemeente aanwezige kamp gehandhaafd blijft. De raad der gemeente Haarlem heeft daarop besloten ingaande 1 iuli 1972 uit de regeling te treden. Daar de situatie op het gemeentelijke kamp aan de Vijfhuizerweg verder uitstel nlet toeliet, besloot het bestuur van het Woonwagencentrum in januari 1972 na overleg met het gemeentebesituur van Haarlemmermeer op korte termijn een regionaal kamp te stichten op de plaats van het gemeentelijke kamp. Dit kamp, dat op 2 maart j.l. is geopend, heeft 51 vaste standplaatsen en 6 standplaatsen voor trekkers. In verband met de gewijzigde inziebten met betrekking tot de grootte van regionale kampen beslooit het bestuur van het Woonwagencentrum ln nauw overleg met vertegenwoordigers van het Ministerie van C.R.M., ermee in te stemmen dat het kamp in onze gemeente als aan- vulien'de regionale voorziening, bestemd voor 12 wagens, blijft bestaan mits dit kamp ingrijpend wordt verbeterd. Ook het feit dat het merendeel van de bewoners van dit kamp in Heem- stede wil blijven, heeft bij deze beslissing een rol gespeeld. Bij een in februari 1972 door het Provlnciaal Opbouworgaan Noord- Hoiiand ingesteld onderzoek is namelijk gebleken dat 7 van de 11 onder- vraagden de standplaats niet wiilen veriaten omdat zij hopen op toe- wijzing van een woning, 3 anderen geven er de voorkeur aan zonder meer op het Heemsteedse kamp te blijven en één staat niet afwijzend tegenover het regionale kamp in Vijfhuizen. Een door de dienst van Openbare Werken opgemaakt plan voor ver- betering, waarvan een exemplaar voor u ter inzage is gelegd, is inmiddels door het bestuur van het Woonwagencentrum aanvaard en zal aan de Mmister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk ter goedkeuring worden aangeboden. Het plan voorziet in enige uitbreiding van het kampterrein ten koste

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 11