43 4e afd. 29 maart 1973 TOEKEKENING EXPLOITATIEKOSTEN SPOKTACCOMMODATIES TAAK EN DOELSTELLING HEEMSTEEDSE SPORTSTICHTING. Heelmstede, 20 maart 1973. Aan de Raad, Bij de beliandelmg van de gemeentebegroitmg voor 1972 hebben wij u toegeaegd ons te 'beraden omtrenit de toerekening van de exploitatiekosten van de sportacccmmodaties aan de betrokken verenigingen. Wij ddlen u naar aanleiding -daarvan îiet volgende mede. Het bestuur van de Heemsteedse Sportstiehting heeft ons een in samen- werking met de conitroleur der gemeentefinanciën opgestelde berekening gezonden van de huurprijs voor de velden en de gebouwen op het sport- park, welke de gebruikende verenigingen en de gemeente zouden moeten betalen om het voor 1972 geraamde bedrag der uitgaven ad 286.500, voliedig te dekken. Deze berekening, welke voor u ter inzage ligt, is ge- baseerd op de aantallen wedstrijden welke de 'verenigingen en de leer- lingen van soholen gedurende een jaar op de velden spelen. Aan deze wedstrijden is een wegingsfactor toegekend die varieert van 0,5 voor de junioren (deze spelen gedurende een kortere tijd) tot 1,5 voor de wed- strijden op het hoofdveld van R.C.H. Dit uitgangspunt houdt mede ver- band mat het feit dat enkele velden door enige verenigingen tezamen wor- den gebruikt. Tegenover het genoemde bedrag aan Uitgaven staat thans een opbrengst uit verhuur (inclusief vergoeding van de gemeente wegens gebruik door scholen) van ruim 19.000,De vraag is of het aanbeveling verdient de verenigingen de berekende kostprijs te laten ibetalen, waartegenover dan uiteraard een zeer hoog gemeentelijk subsidie behoort te worden gesteld. Als voordeei van deze gedragslijn is genoemd dat men dan de eis kan stel- len dat de betrokken verenigingen om subsidie te verkrijgen be- grotingen en andere financiële stukken moeten inzenden. Het subsidie voor de betrokken verenigingen za'l de hoge kostprijs moeten benaderen. Dit betekent dat 'het subsidie aan de verenigingen uitbetaald moet worden om hen in staat te stel'len tot tijdige betaling van de huur- prijs. Dit is een administratief omsladhtige methode, welke bovendien gepaard gaat met renteverlies voor de gemeente. Huurprijs en subsidie zouden oök met elkaar verrekend kunnen worden, maar dat komt praktisch neer op de huidige gedragslijn. Niet alleen de verenigingen die gebruik maken van de sportvelden, maar ook de verenigingen die het zwembad en de tennisbanen huren, zouden de kostprijs moeten betalen en daartegenover een sulbsidie moeten ontvangen. De vraag rijst welke gedragslijn dan moet worden gevolgd ten aanzien van de vele privéclubjes die een tennisbaan huren. Het is beslist ondoenlijk ook aan die clubjes subsidie te gaan betalen. Op grond van een en ander menen wij dat geen medewerking moet wor- den verleend aan de genoemde metlhode, welke overigens ook elders vol- komen ongebruikelijk is. Het gewenste dnzdcht in de exploitatiekosten van het sportpark, omge- slagen per vereniging, kan uiteraard ook worden verkregen door deze jaariijks te berekenen en bij de omtwerp-ibegroting te vermelden; deze ge- gevens kunnen desgewenst ook aan de verenigingen worden toegezonden. Omtrent de verplichting tot inzending van financiële jaarstukken kan een voorwaarde worden opgenomen dn de huurcontracten met betrekking tot de velden c.a. Wij zijn bereid aan een en ander medewerking te ver- lenen. O.m. bij de behandeling van het rapport van de commissie voor democra- tisering is de taak en de positie van de Heemsteedse Sportstichting aan de orde geweest. Wij hebben u toegeizegd op deze zaak terug te komen.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 21