45 4e afd. 29 maart 1973 NOXA INZAKE OMLEIDING GEDEELTE ZWAAR VERKEER L AN CKHORSXL AAN Heemstede, 27 maarit 1973. Aan de Raad, Op 30 november j.l. verleende u kredieten van f 45.000,en f 30.000, als aandeel van de gemeente in de kosten van een verkeersregelinstallatie op de kruispunten Zuiderhoutlaan/Churchilllaan en Heemsteedse DreefJ Rronsteeweg, respectievelijk voor betoording etc. in verband met de om- leiding van een deel van het zware verkeer dat gebruik maakt van de Lanokhorstlaan. Deze omleiding zou gelden voor de periode weike zal liggen tussen het gereedkomen van die installatie en het gereedkomen van het gedeelte van rijksweg 6 tussen de Velser tunnel en Sohiphol. Bij brief van 4 decemtoer 1972 hetotoen wij burgemeester en wethouders van Haarlem hdervan in kennis gesteld en daarbij medegedeeld erop te vertrouwen dat zij a'l het mogelijke zouden doen om te bewerkstelligen dat de verkeerslichten zo spoedig mogelijk konden worden gep'laatst. Op 3 januari j.l. ontvingen wij bericht van Gedeputeerde Staten dat zij de destoetreffende begrotingswijziging hadden goedgekeurd. Wij hebben dit op 8 januari aan het gemeentebeStuur van Haarlem be- richt. De voorbere'idingen voor de levering van de inställatie waren in- middels al begonnen. Tegen eind januari vemamen wij berichten dat het gedeelte van rijksweg 6 tussen Velser tunnel en Schiphol niet in mei 1974, maar al in oktober a.s. gereed zal komen. Toen was evenwel nog nâet geheel zeker of ook de computer welke de verkeerslichten bij de tunnel zal „sturen", tijdig kan worden geleverd. In verband met de vraag of het wel verantwoord is dat een investering van meer dan f 75.000,wordt gedaan welke slechts voor ongeveer een half jaar nut zal opleveren (het aandeel van Heemstede in de kosten van de installatie werd volgens nadere ramingen gesdhat op f 52.500,rap- porteerde de directeur van Openibare Werken ons op 29 januari dat ver- keerslichten op Heemsteeds göbied wellicht adhterwege kunnen blijven. Het gewenste effect kan namelijk worden bereikt door het deel van de Dronsteeweg tussen de Emauslaan en de Heemsteedse Dreef gesloten te verklaren voor verkeer van zuid naar noord. Het uit het centrum van Heemstede komende verkeer kan o.m. gebruik maken van de Pieter Aertszlaan. Op 6 februari hebben wij ons over de nieuwe ontwikkelingen beraden. Wij besloten op korte termijn contact op te nemen met Haarlem, met name over de vraag of spoedig een verkeersiichteninstallatie kan worden geplaatst op het kruispimt Zuiderhoutlaan.Churchilllaan alleen. Zeer kort daarop werd bekend dat genoemd gedeelte van rijksweg 6 op 31 oktober a.s. in gebruik kan worden genomen. Wij hebben daarop ver- zocht de bestelling van de „zware" installatie voorlopig te blokkeren, daarbij mede uitgaande van de veronderstelling, dat het leveren en plaat- sen van een „lidhte" installatie zeker niet meer tijd zal vergen dan van een „zware" installatie. De hoofdinspecteur van politie heeft ons bij brieven van 21 en 26 februani ingeiioht omtrent het amtotelijk overleg met Haarlem inzake het plaatsen van een installatie op het kruispunt Zuiderhoutlaan/Ohurdhilllaan. De con- olusie was dat Haarlem op zo kort mogeiijke termijn zou streven naar de plaatsing van die installatie. Op 27 februari is de Verkeerscommissie in kennis gesteld van de gang van zaken. Vervolgens heeft in de eerste weken van maart overieg met

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 25