77 4e afd. 30 augustus 1973 OVERDRACHT AAN HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND VAN DE RIOOLWATERZUIVERINGSINRICHTINGVASTSTELLING LOZIN GS VERORDENIN G Heemstede, 10 jull 1973. Aein de Raad, Overeenkomstig ons voorstel d.d. 10 januari 1968, nr. 10, besloot u op 25 januari d.o.v. in beginsel in te stemmen met de overdracbt aan het hoogheemraadschap van Rijnland van de gemeentelijke zuweringsinstallatie van rioolwater. Nadien heeft ampel overleg" plaats gehad over het bedrag waartegen de overdracht zal geschieden en over de aan de overdracht te verbinden voor- waarden. Over een en amder bestaat thans overeenstemming tussen dijk- graaf en hoogheemraden en ons college. Het ontwerp van de terzake te sluiten voorlopige overeenkomst ligt met een uitvoerige toelichting bij de raadsstukken voor u ter inzage. Blijkens dit ontwerp zal de o.verdraoht geschieden voor de prijs van f 520.229,07, welk bedrag gébaseerd is op het rapport van het Centraal Bureau voor Verificatie en Fimamciële adviezen der Vereniging van Ne- derlandse Gemeenten d.d. 11 oktoher 1968 en 'het rapport van de controleur der gemeentefinanoiën van Heemstede betreffende de opgaven der stich- tingskosten van de zuiveringsinstallatie d.'d. 21 juli 1971. De prijs is als volgt samengesteld: grondkosten f 50.064,94 bouwkundige werken 417.596,69 mechanische werken 52.567,44 Totaal f 520.229,07 De betaling zal geschieden in 19 jaarlijkse termijnen van f 27.380,48, halfjaarlijks te voldoen, aanvangende 1 januari 1967, di. de datum sedert welke de exploitatie van de inrichting voor rekeming van Rijnland ge- schiedt. Over de onbetaalde koopprijs vergoedt het hoogheemraadschap aan de gemeente een rente naar een percentage gelijk aan de gemiddelde rente van langlopende leningen van de N.V. Bank voor Nederlandse Ge- meenten aan gemeenten. Over het tijdvak van 1 januari 1967 tot aan de dag van het verlijden van de notariële akte van overdracht zal het hoogheemraadschap aan de gemeente de kosten van het beheer en de exploitatie van de zuiverings- technische werken vergoeden. Zoals u bekend is, werden op de vergoeding reeds voorschotten ontvangen. Blijkens de toelichting bij de ontwerp-overeenkomst zal als punt van overdraöht van het afvalwater van Heemstede worden aangemerkt de ontvangkelder van het eindgemaal. Op dit punt dient onze gemeente het afvalwater op lozingspeil, d.i. Rijnlands boezempeil, aan Rijnland over te dragen. De kosten van aanleg, beheer en onderhoud van de riolen, nodig voor het verzamelen en transporteren van het afvalwater naar het punt van overdracht, alsmede de kosten verbonden aan het opvoeren van het water tot lozingsniveau komen ten laste van Heemstede. Het voor rekening van de gemeente komende deel van de kosten van aanleg van het eindgemaal is naar de toestand op 1 januari 1967 bepaald op f 59.426,54. De jaariijkse kapitaallasten van dit bedrag, alsmede de overige exploitatiekosten van het gemaal komen voor 60% ten laste van de gemeente; voor de berekening van dit percentage moge worden verwezen naar de toelichting op de ont- werp-overeenkomst. Dijkgraaf en hoogheemraden hebben ons voorts een ontwerp toegezonden

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 1