3e afd. 30 augustus 1973 82a, b GARANTIE HYPOTHECAIRE LENINGEN WONINGBOUW GELEERDENWIJK Heemstede, 7 augustus 1973. Aan de Raad, Door tussenkomst van de N.V. Bemiddelend orgaan van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten hebben een achttal personen de gemeente ver- zocht rente en aflossing te garanderen van de door hen te sluiten hypo- thecaire leningen voor de bouw van een woning in de Geleerdenwijk, gelegen tussen de Lorentzlaan, van der Waalslaan en Eijkmanlaan te Heemstede. Deze woningen maken deel uit van een complex van 91 woningen, waarvan de bouw in januari j.l. is begonnen onder auspiciën van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. (Van een aantal deelnemers is de garantie-aanvrage nog niet ontvangen) De gemeentelijke garantie wordt verleend op de wijze en in de gevallen als bedoeld in het Besluit geldelijke steun volkshuisvesting en de Beschik- king geldelijke steun eigen woningen 1968. De belangrijkste bepalingen hieruit zijn de volgende: 1. Het verzoek om garantie moet worden gedaan via een bemiddelend orgaan. 2. De lening bedraagt ten hoogste 90 van de kosten van hSt verkrijgen in eigendom van de woning, mits de begunstigde jonger is dan 55 jaar. Is de begunstigde 55 jaar of ouder dan wordt dit percentage verlaagd tot 80. 3. De kosten van het verkrijgen in eigendom van de woning mogen het maximum, bepaald in de Beschikking geldelijke steun eigen woningen 1968, niet overschrijden. Voor de onderhavige woningen bedraagt dit maximum: Type A en B (6 verblijfseenheden) f 114.800, Type C (5 verblijfseenheden) 110.600, 4. De looptijd van de lening is niet korter dan 5 jaar en nlet langer dan 30 jaar. 5. In het verlies, dat de gemeente eventueel uit hoofde van de garantie lijdt, draagt het Rijk 50 bij. De leningen zullen worden verstrekt resp. door de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten en de Stichting Nutsspaarbank West-Nederland, aan de personen en tot de bedragen overeenkomstig de bij deze ontwerp- besluiten behorende lijsten. Het bemiddelend orgaan van het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten heeft blijkens de voor u ter inzage liggende bescheiden geadviseerd de gevraagde garanties te verlenen. Wij kunnen ons met deze adviezen verenigen en stellen u daarom voor de gevraagde garanties te verlenen door vaststelling van bijgaande ont- werp-raadsbesluiten. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Ouarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 27