85 4e afd. 30 augustus 1973 AANLEG CENTKALE ANTENNE-INRICHTING GELEEKDENWIJK Aan de Raad, In het bestek voor het complex van 190 eengezinswoningen in de Ge- leerdenwijk is de aanleg van een gemeenschappelijke antenne-inrichting opgenomen. Bij de voorbereiding van de aanleg is gebleken, dat met een antenne-inrichting voor deze woningen niet kan worden volstaan, maar dat het voor het verkrijgen van een aanvaardbare beeldkwaliteit nodig is, dat alle nieuwe woningen in de Geleerdenwijk op een centrale antenne worden aangesloten. De reden hiervan is, dat de vier torenflats aan de Herenweg schaduw- en reflexvorming teweegbrengen in de beeldontvangst in de eengezinswoningen in de hele wijk wanneer de bewoners hiervan gebruik maken van een normale eigen antenne. De met de voorbereiding belaste werkgroep is er daarom van uitgegaan, dat alle in de Geleerdenwijk in aanbouw zijnde en nog te bouwen een- gezinswoningen en flatwoningen, alsmede het te stichten schoolgebouw en de eventueel te bouwen winkels, zullen worden aangesloten op een centrale antenne-installatie, waarvan de antenne is gedaoht op de hoogste torenflat. Deze zal ingericht zijn voor de ontvangst en doorgifte van radio- (FM; voor zover de plaatselijke veldsterkte dit toelaat in stereo) en televisie-ontvangst (programma's Nederland I en II, Duitsland I en België-Vlaams Desverlangd kan de installatie zonder bezwaar worden uitgebreid met een tak voor de bestaande bebouwing in meergenoemde wijk. Blijkens de voor u ter inzage gelegde offerte worden de kosten van de installatie geraamd op rond 35.250,exclusief 5.640,omzetbelas- ting; totaal dus 40.890,—. Daarbij komen nog de kosten van vijf bo- ringen onder wegen met de nodige mantelbuizen, enz. ad 2.250,exclu- sief omzetbelasting ad /360,Tevens moet rekening worden gehouden met kosten van herstel van bestratingen, enz. ad 2.500, De totale kosten zullen uiteraard moeten worden betaald door de eige- naren van de aan te sluiten woningen. In verband met het grote aantal eigenaren achten wij het gewenst, dat de gemeente in dezen optreedt als opdrachtgever-coördinator. Wij stellen u derhalve voor ons een krediet te verlenen van /46.000, geheel te dekken door bijdragen van de eigenaren. Omtrent de exploitatie van de centrale antenne-inrichting vindt nog nader overleg plaats; wij zullen u zo spoedig mogelijk inlichten. Heemstede, 14 augustus 1973. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, J. M. Kruitwagen. De burgemeester, W. H. D. Ouarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 37