87 4e afd. 30 augustus 1973 RECONSTRTJCTIE KRUISPUNT HERENWEG/KERKLAAN- EYKMANLAAN Heemstede, 14 augustus 1973. Aan de Raad, Bii de raadsstukken hebben wij een plan voor u ter inzage gelegd voor de reconstructie van het kruispunt Herenweg'Kerklaan-Eykmanlaan. De werkzaamheden bestaan in hoofdzaak uit: 1. Het verbreden van de verharding van de Herenweg. 2. Het aansluiten van de Eykmanlaan op die weg. 3. Het wijzigen van de aansluiting van de Kerklaan op de Herenweg. 4. Het aanleggen van fietspaden en voetpaden. 5. Het aanbrengen van nieuwe wegbebakeningen en -markermgen. 6. Het plaatsen van een verkeerslichteninstallatie. t 7. Het wijzigen van het waterleidingnet, het gasleidingnet en het hoog- en laagspanningskabelnet. 8. Het aanpassen van de openbare verlichting aan de meuwe wegsituatie. De kosten van een en ander worden begroot op 596.125,—waarvaji ten laste van het waterbedrijf, het gasbedrijf en het elektnmteitsbednjf, respectievelijk 6.800,-, 1.950,— en 28.500,—. Aangezien de recon- structie voor een deel van belang is voor de (meuwe) Geleerdenwijk, achten wij het redelijk, dat van het resterende bedrag ad 558.857,— 200.000,voor rekening van het grondbedrijf wordt genomen. Omtrent het reconstructieplan bestaat overeenstemming tussen de ge- meente en de Rijkswaterstaat. Deze dienst is helaas niet bereid gevonden medewerking te verlenen aan de toekenning van een rijksbijdrage m de kosten, hoewel een deel van het werk betrekking heeft op een rijksweg. Wij stellen u voor kredieten tot genoemd totaalbedrag beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Ouarles van Ufford. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 14 augustus ji.; BESLUIT: ten behoeve van de reconstructie van het kruispunt HerenwegjKerklaan- Eykmanlaan de volgende kredieten beschikbaar te stellen: a. ten laste van de kapitaaldienst van de gemeentebegroting een krediet van 358.875,af te schrijven in 25 jaren; b. ten laste van de kapitaaldienst van de begroting van het grondbedrijf een krediet van 200.000, c ten laste van de kapitaaldienst van de begrotingen van het water- bedrijf, het gasbedrijf en het elektriciteitsbedrijf kredieten van res- pectievelijk 6.800,1.950,en 28.500, Heemstede, 30 augustus 1973. De Raad voornoemd, De secretar^ De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 41