92 2e afd. 30 augustus 1973 TWEEDE WIJZIGING VERORDENING PRIJZEN GAS, WATER EN ELEKTRICITEIT Heemstede, 21 augustus 1973. Aan de Raad, Op 1 juli j.l. is in werking getreden de Wet financiering ontwikkeling snelle kweekreactor d.d. 8 mei 1973 St.bl. no. 246. Rlijkens de considerans van deze wet acht de regering het wenselijk ter dekking van de uitgaven van de Staat in verband met de ontwikke- ling van een met natrium gekoelde snelle kweekreactor in samenwerking met de Bondsrepubliek Duitsland, België en Luxemburg (DeBeNeLux- projekt) een heffing op elektrische energie in te stellen en ten aanzien van de uit zodanige heffing verkregen middelen en de hiervoor bedoelde uitgaven in een afzonderlijk beheer voor te schrijven. De elektriciteitsbedrijven zijn deze heffing verschuldigd over de op- brengst uit de levering van elektriciteit aan de verbruikers. De heffing zal voorshands 3 bedragen. De gemeenten zijn op grond van artikel 9 der wet bevoegd de heffing door te berekenen aan de verbruikers. Zoais u bekend is sluit de begroting van het elektriciteitsbedrijf voor 1973 in baten en lasten. Naar het zich thans laat aanzien zal de begroting voor 1974 een zelfde beeld te zien geven. Het is dus alleen reeds uit budgettair oogpunt bezien noodzakelijk deze heffing, die op jaarbasis voor het elektriciteitsbedrijf een bedrag van meer dan 100.000,zal bedragen, aan de verbruikers door te berekenen. Dif kan bereikt worden door de onderhavige heffing te noemen in ar- tikel 8 der verordening. Wij stellen u voor daartoe een besluit te nemen overeenkomstig het hiemevens gaande ontwerp. De Raad der gemeente Heemstede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, alsmede het advies van de commissie voor de gemeente gas-, water- en elektriciteitsbedrijven; I. de verordening regelende de prijzen van gas, water en elektriciteit en de meterhuren, vastgesteld bij raadsbesluit van 15 december 1972, no. 162, laatstelijk gewijzigd bij raadsbesluit van 24 mei 1973, no. 56, te wijzigen in dier voege, dat in artikel 8 het woord ,,wordt" komt te vervallen en daarvoor in de plaats gelezen wordt de woorden „en de ingevolge de Wet financiering snelle kweekreactor gevorderde heffing worden" II. te bepalen, dat de onder I bedoelde wijziging van kracht wordt voor het bij de eerste meteropneming na 31 augstus 1973 geconstateerde elektriciteitsverbruik. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford. BESLUIT: Heemstede, 30 augustus 1973. De Raad voornoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 51