94 4e afd. 30 augustus 1973 INRICHTING NEGENDE LESLOKAAL CRAYENESTERSCHOOL Aan de Raad, Het aantal leerlingen van de Crayenesterscliool is de laatste tijd vrij sterk gestegen; het totale aantai is thEms ruim 280. De minister van Onderwijs en Wetenschappen heeft besloten voor de periode van 1 augustus tot en met 31 december 1973 rijksvergoeding te verlenen voor het wettelijke salaris van een extra onderwijzer (negende leerkacht), zulks onder voorwaarde dat het totale aantal leerlingen ten- minste 274 blijft bedragen. Hierbij is ervan uitgegaan dat het gemiddelde aantal leerlingen over 1973 zo groot zal zijn dat de school in 1974 negen verplichte leerkrachten zal tellen. De school beschikt slechts over zeven normale leslokalen; de achtste klas is ondergebracht in de gemeenschapsruimte op de zolderverdieping. De nieuwe (negende) klas is tijdelijk gehuisvest in het handenarbeid- lokaal. Deze situatie kan niet bestendigd worden: het handenarbeidlokaal kan 's Winters niet voldoende verwarmd worden; bovendien is een groot bezwaar dat dit lokaal slechts bereikbaar is via een ander lokaal. Wij hebben overwogen medewerking te verlenen aan de plaatsing van een noodlokaal op het schoolplein. Een ernstig bezwaar hiervan vormt het feit dat het toch al niet grote schoolplein dan aanmerkelijk verkleind zou worden. Verder hebben wij in aanmerking genomen dat het nood- lokaal naar het zich thans laat aanzien zeker twee jaren gebruikt zal worden; ook na de opening van een openbare school in de Geleerden- wijk zal het aantal leerlingen van de Crayenesterschool voorshands nog zo hoog zijn dat deze school negen leerkrachten zal tellen. De kosten van het huren van een noolokaal gedurende twee jaren zijn hoog. Wij geven daarom de voorkeur aan een oplossing in het schoolgebouw, te weten het formeren van een lokaal op de zolder van de oostelijke vleugel. Hiertoe dienen de volgende voorzieningen te worden getroffen: het aanbrengen van een balklaag met vloer, dakvensters en wanden, het bekleden van het dakbeschot en het uitbreiden van de elektrische instal- latie en de centrale-verwarmingsinstallatie. De kosten van een en ander worden blijkens de met het bou-wplan voor u ter inzage gelegde begroting geraamd op rond 34.000,Voor de aanschaffing van meubilair is een bedrag van 6.000,nodig. Wij stellen u voor tot de onderhavige verandering van inric'hting van de school te besluiten en daarvoor een krediet van 40.000,beschkibaar te stellen. Heemstede, 21 augustus 1973. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, J. M. Kruitwagen. De burgemeester. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 55