105 4e afd. 27 september 1973 KUNSTIJSBAAN KENNEMERLAND Heemstede, 11 september 1973. Aan de Raad, Medio januari 1970 heeft de Stichting Kunstijsbaan Kennemerland zich tot ons college gewend met plannen voor de aanleg van een kunstijsbaan te Haarlem en het verzoek of wij in beginsel bereid zouden zijn uw raad een voorstel te doen tot het verlenen van een jaarlijkse bijdrage in het exploitatietekort van het projekt. Bij brief van 13 maart d.o.v. hebben wij het stichtmgsbestuur mede- gedeeld in beginsel niet ongenegen te zijn een dergelijk voorstel te doen; hierover zou naar ons oordeel echter overleg moeten worden gepleegd met andere gemeenten. Dit overleg heeft plaats gehad in de I.S.K.-krang van portefeuille- houders voor de sport, hetgeen resulteerde in een principiële bereid- verklaring om mét de Stichting te bevorderen dat op de plaats waar zich in Haarlem de natuurijsbaan bevindt, een kunstijsbaan wordt gebouwd. Ook het Gewest Kennemerland heeft zich beraden over de wenselijkheid en de mogelijkheden tot verwezenlijking van een kunstijsbaan. Bij een aan uw Raad gerichte brief van 10 juli j.l. deelt het dagelijks bestuur van het Gewest mede dat de Kennemerraad de totstandkoming van de kunstijsbaan van groot belang acht en dat verwezenlijking van de plannen op korte termijn bijzonder gewenst zou zijn. De raden van de in het Gewest vertegenwoordigde gemeenten worden dringend verzocht zich te dien aanzien eveneens positief op te stelien. Naar aanleiding van deze brief hebben wij de Stichting Kunstijsbaan Kennemerland verzocht ons nadere inlichting"en te verstrekken omtrent de piannen zoals deze thans bestaan, alsmede omtrent de kosten en de ge- dachte verdeling daarvan. Bedoelde inlichtingen zijn door het stichtingsbestuur verstrekt brj de voor u ter inzage gelegde brief van 30 augustus j.l. Met de uit een inzamelingsaktie onder de bevolking, welke 125.000,— opbracht, verkregen gelden is door een adviesbureau een plan ontwikkeld voor de bouw van een kunstijsbaan, bestaande uit een open 400 m baan, een door middel van een opblaasbare ballon overdekte 30 x 60 m ijs- hockeyvloer en een parkeerruimte voor 230 auto's, te realiseren op het terrein van de huidige natuurijsbaan aan de Delftlaan te Haarlem. De totaie stichtingskosten van het projekt worden geraamd op 4.451.000,In de overgelegde expioitatie-opzet wordt aan subsidie van de betrokken gemeenten een totaal bedrag van 245.800, per jaar ge- raamd, hetgeen op bakis van de inwoneraantallen der gemeenten voor Heemstede neerkomt op een bijdrage van 20.000, Bij de provincie is een verzoek ingediend om een subsidie ter grootte van rente en aflossing van een geldlening ad 1.000.000, Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor u bereid te verklaren tof het verlenen van de gevraagde medewerking. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 29