97 4e afd. 27 september 1973 VOORZIENINGEN DIENSTWONING HERFSTLAAN 1 Heemstede, 18 september 1973. Aan de Raad, De heer C. van Roon, hoofdopzichter van de begraafplaats, heeft mede- werking gevraagd voor de verbetering van zijn dienstwoning Herfstlaan 1, in de eerste plaats ten behoeve van zijn lichamelijk gehandicapte zoon, oud 10 jaar, die niet in staat is trappen te lopen en voor wie een douche- toiletruimte op de begane grond dringend gewenst is. Het verzoek wordt gesteund door dokter G. J. Heringa, sociaal geneeskundige bij de Sociaal Medische Dienst te Haarlem. De aan de woning aangebouwde stenen schuur leent zicn het meest voor het formeren van een douche-toiletruimte. De ruimte kan worden voorzien van een komplete douche-inrichting, een kloset met waterspoe- ling en een wasbak. Voor de vervanging van de berging kan m de tuin een houten schuur worden geplaatst. Een tweede wens is de uitbreiding van de woonkamer en de hal aan de achterzijde van de woning. Door het grote dakoverstek komt er in de zomermaanden weinig zon in de kamer. Een verbetering en daarmede een aanzdenlijke verhoging van het woongerief is te verkrijgen door' verplaat- sing van de buitenmuur tot het einde van het dakoverstek; aanpassmg van binnenmuren en vloeren is daarbij uiteraard noodzakelijk. Beide veranderingen, welke de instemming hebben van de welstands- commissie, zijn aangegeven op de voor u ter inzage gelegde tekening. ÎBlijkens de eveneens ter visie gelegde begroting zijn de kosten van het maken van de douche-toiletruimte en van de schuur geraamd op 13.640, Op basis van de rijksbijdrageregeling in de kosten van het aanpassen van een womng voor een lichamelijk gehandicapte kan worden gerekend op een rijksbijdrage, inclusief het ge- meentelijk aandeel, van3.410, De netto-kosten van de eerste voorziening worden dus ge- raamd op -7 10.230, De kosten van de uitbreiding van de woonkamer en de hal worden geraaJmd 18.860, de totale kosten derhalve 29.090,— De gebruiker van de dienstwoning zal na de verbouwing een vergoeding betalen gelijk aan 12 van zijn salaris. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor tot de onderhavige verbetering en aanpassing van de woning Herfstlaan 1 te besluiten en daartoe een krediet van /29.090,— beschikbaar te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 3