121 3e afd. 29 november 1973 3e a De vrijstellingen, opgenomen in de ontwerp-verordening onder de letters d t/m j van artikel 7, zijn hier om practische redenen aan toe- gevoegd. Wij zijn van mening, dat de beiasting een zo groöt mogeiijk draagvlak dient te hebben. In dit verband betekent het verlenen van vrijstellingen in feite het toekennen van indirecte sulbsidies. 'Het komt ons voor, dat het de voorkeur verdient in die gevallen, waarin aanleiding bestaat tot subsi- 0 diëring, dit re'chtstreeks te doen. Op deze wijze kan een jaarlijkse be- oordeiing plaätsvinden, terwijl vrijstellingen een blijvend karakter plegen te vertonen. v Model-verordening. Voor de redactie van de ontwerp-verordening hebben wij, behoudens kleine afwijkingen, gebruik gemaakt van de model-verordening, ontworpen door de werkgroep gemeentelijke belastingen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. r Gewestelijke samenwerking. Z0I Op 24 augustus 1973 is de werkgroep vanwege het gewest Kennemer- pio land geïnstalleerd, met het doel een zo groot mogelijke geiijkvormigheid tin te bereiken in de belastingheffing op onroerend goed. Deze werkgroep zal zo spoedig mogeiijk aan het dagelijks bestuur hierover een rapport a' uitbrengen. Wij vrezen echter in tijdnood te komen, indien wij dlt rapport afwachten. Overigens hebben wij redenen om aan te nemen, dat bijgaande ontwerp-verordening in grote lijnen zal overeenkomen met het te verwach- b. ten advies. Voorts achten wij de belangrijkste taak in deze van het gewest, om tot een doelmatige samenwerking te komen bij de werkzaamheden, die ver- richt moeten worden nâ vaststeiling van de verordeningen. Tijdstip inwerkingtreding verordening. Wij zijn voornemens bij de opbouw van het belastingbestand gebruik te gel maken van aangiftebiljetten, overeenkomstig de artikelen 6 t/m 9 van de vei Algemene wet inzake rijksbelastingen. Om de vermoedelijk beiastingpnch- tigen reeds in 1974 tot invuliing en terugzending te kunnen verplichten en om eventueel toegang tot het onroerend goed door de daartoe aan- gewezen ambtenaren af te kunnen dwingen, is ais datum van inwerking- treding in de ontwerp-verordening 1 januari 1974 opgenomen, dus één jaar voor het eerste heffingsjaar. Kosten verbonden aan de invoering. Zoals reeds hierboven gereleveerd, schatten wij de initiële kosten te maken in 1974 en 1975 te zaimen op 100.000,Deze kosten zuilen (be- staan, behalve uit personeelskosten voor tijdelijk aan te trekken krachten, uit kosten van drukwerk, porti en adviezen. Wij achten het verantwoord de in 1974 te doene uitgaven over te boeken ten laste van 1975. De hier- mee verband houdende financiële regelingen zullen u nader worden aan- geboden. Voorstel. Wij stellen u voor over te gaan tot vaststelling van bijgaande ontwerp- verordening. 2 Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De voorzitter, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 16