124 4e afd. 29 november 1973 BOÜW OPENBAKE LAGERE SCHOOL EN KLEUTERSCHOOL IN DE GELEERDENWIJK. Heemstede, 13 november 1973. Aan de Raad, Op 27 januari 1972 besloot u aan de Van der Waalslaan een openbare lagere sohool te stichten, bestaande uit vier 'leslokalen, een lokaal voor handenarbeid etc., een ,,gemeenschapsruimte" en een gymnastieklokaal, alsmede een twee-klassige openbare kleuterschool. De staatssecretaris van Onderwijs en Wetensc'happen heeft in november 1972 urgentieverklaringen afgegeven voor de bouw van een vier-klassige lagere school (incl. „gemeenschapsruimte") en een twee-klassige kleuter- sühool. Voor een lokaal voor handenarheid etc. kan volgens de geldende voorsehriften bij een vier-klassige schooi geen urgentieverklaring worden verkregen. De verklaring voor het gymnastieklokaai wordt op korte ter- mijn verwacht. Op ons verz-oek heeft architect N. Andriessen, te Haarlem, een plan met kostenbegroting etc. voor de sc'holen onltworpen. Deze sbukken, welke voor u ter inzage liggen, zijn tot stand gekomen na overleg met (o.m.) de inspecteur van het lager onderwijs, de inspectrice van het kleuteronderwijs, de Heemsteedse Schoolraad en de schoolaPts. Bij de opzet van het plan is ervan uitgegaan dat onmiddellijk aansluitend aan het ene gebouw voor de twee openbare scholen het gymnastieklokaal zal worden gebouwd, alsmede een nieuw gebouw voor de St. Jozefschool. Het terrein aan de Van der Waalslaan biedt hiervoor voldoende ruimte. Wij verwachten dat de genoemde inspecteur en inspectrice op korte ter- mijn hun goedkeuring aan het ontwerp zullen hechten. De foouwkosten worden geraamd op rond 680.000,waarvan 230.000,ten laste van het k'leuteronderwijs komt en 450.000,— ten laste van het lager onderwijs. Voor de kosten van inriohting (meuibi'lair, stoffering) en leermiddelen zijn nog geen uitgewerkte begrotingen ge- maakt. Voorshands rekenen wij op resp. 45.000,15.000,voor het kleuteronderwijs en 30.000,voor het lager onderwijs) en 28.000, 8.000,— en 20.000,—). De oppervlakte van het bouwterrein is 2700 m'2 (1150 voor de kleuter- school en 1550 voor de lagere school). De grondprijs dient naar ons oordeel te worden gesteld op 100,per im2. Wij geven u in overweging ons kredieten tot genoemde bedragen ter beschikking te stellen. Een ontwerp-besluit bieden wij u ter bekrachtiging aan. Het voorstel tot het verlenen van een krediet voor 'het gymnastieklokaal hopen wij u spoedig te kunnen doen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, P. M. van Drooge l.s. W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 29