2e afcl. 21 december 1973 J 29 De heffing van de bestaande retributie voor het heb-ben van een riool- aansluiting van 1,— per aansluiting, welke is geregeld in de verorde- ning inzake de precariorechten, zai foij de invoering van de rioolbelasting dienen te venvallen, hetgeen een derving aan inkomsten van rond 9.000, betekent. Deze zal worden gecompenseerd door een aanpassing van de precariorechten aan het huidige prijspeil, waartoe u een voorstel wordt aangeboden. De opbrengst der rioolbelasting volgens het voorgestelde tarief zal rond 200.000,bedragen. De stijging der kosten voor het ophalen van huisvuii nopen ons verder u een voorstel te doen tot verhoging der hiervoor geheven rechten ten- emde de opbrengst dezer rechten op een nagenoeg gelijk percentagé van de kosten te kunnen handhaven. In dit kader dienen verder nog te worden gereleveerd onze hiernevens- gaande voorstellen tot een geringe verhoging der watertarieven en tot aanpassing der 'huur voor de warmwaterdoorstroomapparaten aan de g-e- stegen kosten. Tenslotte hebben wij, evenals in de begroting voor 1973, een bedrag van 100.000,— uitgetrokken wegens beschikking over de saldi-reserve om evenwidht tussen de inkomsten en uitgaven van de gewone dienst der be- groting te kunnen bereiken. Alvorens op een aantal onderdelen der begroting nog nader in te gaan willen wij u nu eerst het gebruikelijke overzicht geven van de nadelige en voordelige verschillen in vergelijking met de begroting voor 1973. Wij beperken ons in dit overzicht tot de verschillen van 10.0000of meer per begrotingspost. Uitgavenstijgingen waar inkomstenvermeerderingen tegenover staan zijn met elkaar gecompenseerd, tenzij anders is vermeld. Hetzelfde geldt uiteraard voor de tegenovergestelde situatie. De stijging der uitgaven welke uitsluitend kan worden toegeschreven aan de voor het gemeente- personeel getroffen salarismaatregelen is onder één hoofd vermeld. Evenzo is dit 'het geval met het totaal der subsidies. Alle verschillen zijn op 100,— afgerond. J Eerst volgen nu de verschillen die van nadelige invloed op het bearo- tingsresultaat zijn geweest. Volgno. 02.0.051 Bijdrage in de kosten van algemeen beheer. Geen bijdrage van de onderscheidene bedrijven en diensten wordt onder dit volgnummer meer geraamd in de kosten van controle der administratie.nu deze controle sinds 1 januari 1973 is opgedragen a.an het verificatiebureau der Vereniging van Nederlandse Gemeenten. De aan dit bureau voor de controle te betalen bedragen worden nu door die bedrijven en diensten zelf geraamd. Verwezen wordt in dit verband ook naar volgno. 02.0.530. Het gemis der bijdrage levert op volgno. 02.051 een ver- mindering aan ontvangsten op van 12.800 \olgno. 02.0.020 Jaarwedden van1 de wethouders. De stijging van deze wedden ten opzichte van de raming in 1973, de toekenning van een vakantie-uitkering en de vergoeding van de premiën A.O.W./A.W.W. leveren in to- taal een vermeerdering der uitgaven op dit volgnummer °P van 22.100,- Volgno. 02.070 Jaarwedden ambtenaren ter secretarie. Als gevolg van de indienstneming van een comînies op de 12

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 12