129 2e afd. 21 december 1973 BEGROTINGEN 1974. Heemstede, 9 oktober 1973. Aan de Raad, Wij bieden uw raad hierbij ter vaststelling aan de begroting van in- komsten en uitgaven der gemeente en de begrotingen van het Gas-, het Water- en het Elektriciteitsbedrijf, het bedrijf voor Openbare Werken en het Grondbedrijf voor het dienstjaar 1974. Tevens wo^rdt hierbij ter goedkeuring aan u voorgelegd de begroting van de Heemsteedse Sportstichting voor dat jaar. Het is de laatste jaren traditie geworden, dat wij aan onze beschou- wingen over de ingediende begrotingen een opsomming vooraf lieten gaan van die onderdelen van het gemeentelijk beleid, die zowel bij het gemeente- bestuur als bij de burgerij in het centrum van de belangstelling staan. Wij willen deze traditie, die tijdens de laatste begrotingsbehandeling door uw raad bleek te worden geapprecieerd, ook dit jaar voorzetten en geven u hierna een opsomming van dergelijke beleidszaken en onze visie daarop. Raadhuis. Het gereedkomen van de uitbreiding van het raadhuis was na de vele jaren van voorbereiding een belangrijke gebeurtenis in 1973. De werkzaamheden voor de verbouwing van het bestaande raadhuis zijn thans in een zodanig stadium, dat de ingebruikneming in november zal kunnen plaatsvinden. Het verkeer. Niemand zal hebben verwacht, dat het verkeersvraagstuk gedurende dit jaar tot een oplossing zou worden gebracht. In onze nota van vorig jaar schreven wij ,,De enige goede oplossing van dit vraagstuk bestaat uit de aanleg van goede randwegen rondom de agglomeratie, zodat de woonstraten worden verlost van het doorgaande verkeer. In de aanleg van deze wegen zit echter weinig of geen voortgang." Deze uitspraak geldt thans nog onverkort. De Kroon heeft nog steeds geen uitspraak gedaan op het beroep van enkele gemeenten in deze regio met betrekking tot de aanleg van een oost-westverbinding. De Rijksplanologische Dienst heeft gehoord het provinciaal bestuur en de gemeentebesturen wel een advies uitgebracht, doch dit advies is tot onze grote verbazing niet openbaar gemaakt. Uit persberichten is wel duidelijk geworden, dat de minister van volkshuisvesting en ruimte- lijke ordening een gesprek met het provinciaal bestuur over dit onderwerp heeft gehad. Met de gemeentebesturen, die het verzoek aan de Kroon hebben ge- richt en die een zeer groot belang hebben bij deze weg, heeft de genoem- de minister echter niet gesproken. Deze gang van zaken achten wij niet bevredigend. Gedurende dit jaar heeft het provinciaal bestuur het plan voor de aan- leg van de noord-zuidverbinding openbaar gemaakt en hierover het oor- deel van de betrokken gemeenten en van de inwoners ingewonnen. Als belangrijkste wens hebben wij op tafel gelegd, dat de weg niet over het Roemer Visscherplein, doch door middel van een tunnel onder dit plein zal worden gerealiseerd. Omtrent het tijdstip van aanleg en gereed- komen van deze weg bestaat nog geen zekerheid. Het gereedkomen van de brug over het Spaame in de Schouwbroekerpolder en van de aan- sluitende wegen heeft een nieuw facet aan het verkeersprobleem toege- 1

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 1