2e afd- 21 december 1973 J29 In dit verband zij nog opgemerkt, dat in het algemeen de gervolgen van de salansmaatregelen voor het gemeentepersoneel worden gedekt door een verhogmg van het uitkeringspercentage der algemene uitkering uit het gemeentefonds Niet geidt dit echter voor de openbare nutsbedrijven die deze gevolgen door verhoging hunner tarieven kunnen opvangen. Tot 'deze groep van nutsbedrijiven behoren o.m. de gas-, water- en elektriciteits- Dedrijven. In het voor onvoorziene uitgaven geraamde bedrag van 156 233 33 is o.m. rekenmg gehouden met de volgende uitgaven. Te verwachten salarisverhoging van 12% van 567.720,— 68.000 Kapitaallasten: 10% voor rente en afschrijiving over een be- drag" van f 100.000,benodigd voor de verzwaring van het lagedrukbuizennet in de omgeving van de Kerklaan, de Bikenlaan en de Berkenlaan, alsmede in de Van Doominck- laaji en de Reek te Bennebroek 20 000 Hiervoor zal uw raad nog een krediet worden gevraagd. V°or huisvesting van de technische dienst is een bedras uit- getrokken van 650.000 Het gaat hierfoij om de inrichting van een kantoor voor het nog te be- noemen hoofd van de op te richten installatie-afdeling. Het is de be- doelmg door deze nieuw te formeren afdeling de controle op de plaatsing van mstallaties voor gas, water en elektriciteit en op de deugdelijkheid van deze mstallaties gecombineerd te doen geschieden. Ook dit jaar dienen de huurprijzen van de warmwaterdoorstroomappa- raten, om tot een sluitende exploitatie te komen, te worden verhoogd; dit- maai met 8,per jaar. Ben daartoe strekkend voorstel wordt u 'hier- bij ter vaststelling aangeboden. Voor de normaal te achten uitbreidingen in het dienstjaar, waarvoor de bedragen tegelijk met het vaststellen der begroting beschikbaar wor- den gesteld lS 150.000,— (vorig jaar 134.000,—) uitgetrokken. Kente en afschrijving voor deze routine-investeringen zijn reeds in de begrotmg verwerkt. J Waterbedrijf. De begroting van dit bedrijf sluit in inkomsten en uitgaven, zij het dat °m dit doel te bereiken, een tariefsverhoging van 2 cent per m' aan uw raad wordt voorgesteld. Van het gemeentebestuur van Amsterdam wordt een voorstel verwacht tot het aanbrengen van een aantal wijzigingen in de overeenkomst inzake de ievermg van water door Amsterdam aan Heemstede. Op het moment dat wij dit sohrijven, heeft dit voorstel ons nog niet bereikt. De wijzigingen zouden met mgang van 1 januari 1974 van kracht moeten worden. Wii verwachten met, dat dit voorstei tot belangrijke veranderingen in de ra- mmgen van de begroting zal leiden Wegens lekyeriies wordt 150.000 m-'< geraamd. Dit cijfer is gebaseerd op het werkelijk lekverlies m 1972, dat 148.000 m« heeft bedragen V°°r onvoorziene uitgaven is 48.584,43 uitgetrokken. Uit dit bedrag zal o.m. bestreden kunnen worden: Een salarisstijging van 12%, vergt t 25.000 Kapitaallasten 10% van 15.000,benodigd voor vertzwaring van het buizennet in de Herenweg tussen de Kerklaan en de Oude Posthuisstraat Hiervoor zal nog een krediet aan de raad gevraagd worden. Voor routine-investermgen is een bedrag van 46.500,uitgetrokken tegenover 49.000,— in 1973. 22

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 22