129 2e afd. 21 december 1973 rekenlng der gemeente blijvende kosten van het openbaar en bijzonder basisonderwijs een hogere uitkering uit het gemeentefonds in het voor- uitzicht stellen en wel tot een bedrag van in totaal f 706.408,blijft dit bedrag toch in niet onbelangrijke mate beneden de ten laste der ge- meente blijvende kosten, die deze uitkering beoogt te dekken. Die kosten bedragen nl. f 1.061.980,Ten aanzien van de algemene uitkering uit het gemeentefonds kan worden gesteld, dat een verhoging van het uitkerings- percentage van 308 tot 319, een stijging derhalve van nog geen 4%, of wel een bedrag van f 264.000,wel als minimaal dient te worden geken- schetst. De regering heeft voor 1974 een aantal verfijningen op de algemene uitkering uit het gemeentefonds aangekondigd. Daartoe zal ook behoren een wijziging van de verfijningsregeling ongewoon bevolkingsverloop voor gemeenten met een structureel dalend inwonertal. Wellicht is het mogelijk, dat onze gemeente 'van deze regeling te zijner tijd profijt zal kunnen trekken. Peit is, dat het inwonertal de tendens van een vrij geleidelijke daling vertoont. Wanneer onze gemeente niet zou profiteren van een verfijningsmaat- regel op dit stuk dan betekent dit in feite, dat zij wordt getroffen door een dubbele inkomstenderving, nl. enerzijds door het verlies aan inkomsten als gevolg van de vermindering van het aantal inwoners, anderzijds door- dat, wanneer andere gemeenten van verfijningsmaatregelen profiteren, dit uiteindelijk gaat ten koste van de oiverige gemeenten die dit niet doen. Opmerkingen van algemene aard. Het rente-omslagpercentage kon ook in 1974 worden gehandhaafd op 7. In ons antwoord op vraag 1 van het afdelingsverslag over de begroting voor 1973 zegden wij u toe telkenjare een bijgesteld meerjarenplan te zullen aanbieden. Het voor de jaren 1974 tot en met 1978 opgemaakte plan zal u dezer dagen worden aangeboden. Op verzoek van een uwer leden is dit jaar een overzicht opgesteld van de bijdragen van het rijk, de provincie en andere gemeenten, alsmede van de uitkeringen uit het gemeentefonds, die aan onze gemeente toekomen. Het overzicht is als bijlage aan deze nota toegevoegd. Wij menen, dat de vorig jaar bij wijze van proef gevolgde nieuwe proce- dure voor de behandeling der begrotingen, in het algemeen gezien, als geslaagd mag worden beschouwd. Slechts op één punt zouden wij dit jaar willen afwijken van de gedragslijn, zoals deze vorig jaar is gevolgd. Wij zouden n! de vragen, die tijdens het afdelingsonderzoek door ons college kunnen worden afgehandeld niet meer aan het afdelingisverslag willen toevoegen, tenzij uiteraard het vragenstellende lid opneming in dit verslag wenst. Wij menen, dat aldus handelende, de doelstelling van dit onderdeel van de behandelingsprocedure, zoals wij deze in onze nota van aanbieding bij de begroting voor 1973 omschreven, nl., dat door het wegvallen van een aantal vragen van zuiver informatorische aard uit het afdelingsverslag, bereikt kan worden, dat dit verslag slechts 'betrekking zal hebben op be- langrijke aangelegenheden en de beraadslagingen in de raad zioh ook tot deze aangelegenheden zullen kunnen beperken. De daartoe nodige wijziging van het reglement van orde zouden wij willen doen opgaan in een algehele herziening van dit reglement. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, De burgemeester, J. M. Kruitwagen. W. H. D. Quarles van Ufford. 24

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 24