131 2e afd. Gewijzigd exemplaar 21 december 1973 VIERDE WIJZIGING VERORDENING PRIJZEN GAS, WATER EN ELEKTRICITEIT Heemstede, 9 oktober 1973. Aan de Raad, Zoals wij u in onze nota van aanbieding bij de begroting voor 1974 mededelen, is de begroting van baten en lasten van het Waterbedrijf niet sluitend te maken zonder invoering van een bescheiden tariefsverhoging. Een verhoging van 2 cent per m3 achten wij toereikend om niet alleen tot een evenwicht van baten en lasten te komen, maar ook om een ge- ringe marge voor het opvangen van tegenvallers te hebben. Zonder deze verhoging, welke een meeropbrengst van f 25.600,betekent, zou de begroting van het Waterbedrijf niet sluitend zijn. Wij stellen u voor tot deze verhoging te besluiten en daartoe een be- sluit te nemen overeenkomstig het hierbij gevoegde ontwerp. Aan de Raad, In onze nota van aanbieding bij de begrotingen voor 1973 schreven wij, dat van het gemeentebestuur van Amsterdam een voorstel werd verwacht tot het aanbrengen van een aantal wijzigingen in de overeenkomst inzake de levering van water door Amsterdam aan Heemstede. Dit voorstel heeft ons dezer dageh bereikt. Aan de hand daarvan moet worden verwaeht dat de inkoopprijs van het water niet 36 cent per m3 zal bedragen, van welk bedrag in de be- groting van het waterbedrijf wordt uitgegaan, maar volgens de huidige berekeningen zal tenderen naar een bedrag van 42 cent per m3. Dit betekent dat aan inkoopkosten meer zal dienen te worden uitgetrokken 1.430.000 X 6 cent f 85.800, De kosten van het oppompen van het water, geraamd onder volgno. 4 der begroting van het waterbedrijf, zullen kunnen komen te vervallen. Dit betekent een vermindering aan uitgaven van 22.000, Resteert een verhoging van f 63.800, Om deze hogere uitgaven te dekken is het nodig, dat boven de u reeds voorgestelde verhoging van het watertarief met 2 cent nog een extra- verhoging met 5 cent per m3 toe te passen, waardoor het tarief wordt gebracht op 90 cent per m3. Wij stellen u voor ons bij de indiening der begrotingen gedane voorstel tot verhoging van het watertarief, aldus geamendeerd te aanvaarden. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, J. M. Kruitwagen. De burgemeester, W. H. D. Quarles van Ufford. Heemstede, 11 december 1973. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, J. M. Kruitwagen. De burgemeeester, W. H. D. Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 31