129 2e afd. 20 december 1973 Praktisch al deze woningen kunnen worden gerekend tot de categorie goedkope woningen. Met betrekking tot de particuliere huurwoningen zullen wij door het bekend worden van de definitieve gegevens van de laatstgehouden volkstelling in het begin van 1974 over de vereiste in- formaties kimnen beschikken. Het zal dan waarschijnlijk ook mogelijk zijn de huurprijzen te vergelij- ken met de inkomensgroepen, hetgeen van belang is om een antwoord te verkrijgen op de vraag of er voldoende goedkope woningen beschikbaar zijn voor de inwoners, die hierop zijn aangewezen. Ook al kan deze vraag bevestigend worden beantwoord, betekent dit niet, dat deze woningen op korte termijn voor de minder draagkrachtigen beschikbaar zijn. Het beleid, dat mede afhankelijk is van rijksmaatregelen, moet hierop wel gericht zijn. Het zal ongetwijfeld niet aan uw aandacht zijn ontsnapt, dat in het overzioht van nog uit te voeren bouwplannen er twee nog niet zijn ge- noemd, ni. het toouwplan aan de haven aan de Heemsteedse Dreef en het bouwplan op het Land van Schie aan de Glipper Dreef. De bouwondememer, welke voornemens was aan de haven een aantal serviceflats te bouwen, heeft dit plan opgegeven, omdat de behoefte aan nog meer serviceflats in deze gemeente minstens in twijfel moet worden getrokken. Thans wordt een plan voorbereid voor de bouw van 90 twee- en driekamerflatwoningen; de ondernemer wil dit plan zodanig opzetten, dat de 60 tweekamerwoningen in de premiesector zullen kunnen worden gerealiseerd. Het Land van Schie aan de Glipper Dreef is eigendom van N.V. Pro- jectontwikkeling Bouwsolid. Wij hebben zoals u toekend is, de eigenares de gelegenheid gegeven een ontwerp-bebouwingspian in te dienen. Wij hebben hierbij de voorwaarde gesteld, dat de helft van de te bouwen woningen in de premiesector zal moeten worden gerealiseerd. Deze voorwaarde is aanvaard. Het is ons bekend dat met het ontwerp goede vorderingen worden gemaakt. De eigenares acht het verstandig het bouwplan aan het gemeentebestuur voor te leggen, indien ook vaststaat dat de plannen economisch uitvoerbaar zijn. De genoemde Mij. acht het onjuist een plan in te dienen dat na eventuele aanvaarding niet uitvoer- baar blijkt. Wij kunnen dit standpunt respecteren. Wij verwachten dat op korte ter- mijn de voorbereiding zal zijn voltooid en het plan ter discussie kan wor- den gesteld. Ter afronding van de verstrekte gegevens vermelden wij nog dat de volgende aantallen woningen dit jaar voor bewoning zijn gereed gekomen of nog zullen worden afgebouwd. 108 ongesubsidieerde woningen 50 premie koopwoningen 52 premie huurwoningen Op 1 januari 1974, of korte tijd na deze datum, zullen naar raming in aanbouw zijn: 99 woningwetwoningen 41 premiekoopwoningen 150 ongesubsidieerde woningen, waaronder de eerste terrassenflat in de Sdhouwtoroekerpolder 180 premie huurwoningen Wij verwachten eveneens dat spoedig een begin zal kunnen worden ge- maakt met de bouw van de woningen in het noordelijk gedeelte van de Geleerdenwijk, welke bouw zoais u bekend is 184 premiewoningen omvat, waaronder 32 bejaardenwoningen en 60 tweeslaapkamerwoningen. In 1974 zal ook het plan aan de Schielaan 37 woningen in uit- voering kunnen worden genomen. 4

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 4