2e afd. 21 december 1973 Wij verwaditen u spoedig te kunnen voorleggen een ontwerp-bestem- mingsplan voor het voormalig filterterrein, waar ongeveer 80 premîe- woningen kunnen worden gebouwd. Het lijkt ons een goede zaak deze woningen in de koopsector te doen bouwen, omdat dit gezien de er- varingen met de 91 premiewoningen in de Geleerdenwijk de doorstroming zeer bevordert. De stand van zaken omtrent het bestemmingsplan Binnenweg-Blekers- vaartweg is u voldoende bekend. Na het houden van de drie hoorzittingen en het bekend worden van de resultaten van het consumentenonderzoek zullen wij deze ingewikkelde materie opnieuw in overweging nemen en in overleg met u het terzake te voeren beleid moeten gaan bepalen. Saneren of renpveren van oude woningen. Wij hebben besloten in overleg met de beherende woningverenigingen een onderzoek in te stellen naar de kwaliteit van enige oude woning- complexen teneinde te kunnen vaststellen of deze woningen nog kunnen worden gerenoveerd dan wel moeten worden afgebroken en vernieuwd. Het betreft hier de 60 woningen aan de Bankastraat, de 22 woningen aan de Eikenlaan en de 48 woningen aan de Talmastraat en de Kadijk. Duplexwoningen. In onze gemeente staan 40 duplexwoningen (80 wooneenheden). Het is geen verpliohting deze woningen tot één woning te verbouwen. Wij zijn van oordeel, dat het een goede zaak is om deze woningen als zodanig te laten bestaan, omdat er een duidelijke behoefte bestaat aan kleine wonin- gen. Wel achten wij het noodzakelijk te onderzoeken welke voorzieningen moeten worden getroffen om eventueel bestaande gebreken op te heffën en de woningen meer duurzaam geschikt te maken voor bewoning. Wij hebben dan ook opdracht voor dit onderzoek verleend. Wonlngverbetering. Van de mogelijkheid een bijdrage van het rijk en de gemeente te ver- krijgen voor de verbetering van woningen wordt een goed gebruik ge- maakt, zoals onderstaand overzicht, dat betrekking heeft op de periode november 1972 15 september 1973, uitwijst Algehele verbetering 4 Voorzieningen i.v.m. invaliditeit van de bewoner 2 Centrale verwarmingsinstallatie in bejaardenwoning 1 Verbeterng slaapaccommodatie 4 Verbetering keuken, maken douche en berging buiten de woning 6 Verbetering keuken, maken douche 10 Verbetering keuken, maken berging buiten woning 3 Verbetering keuken 20 Maken douche 11 Maken berging buiten keuken 2 Totaal 63 Bestuurlijke organlsatie. Het is alleszins begrijpeiijk, dat de dit jaar samengestelde Kennemer- raad enige tijd nodig heeft om zich te bezinnen op de bestuurlijke taken, welke primair voor behandeling in gewestelijk verband moeten worden opgenomen. Wij achten het daarom thans niet opportuun nu reeds uit- spraken te doen over het functioneren van deze raad. Gemeentelijke voorlichting. Sinds enkele maanden verstrekken wij iedere maand aan de plaatselijke 5

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 5