139 4e afd. 21 december 1973 SUBSIDIES Heemstede, 27 november 1973. Aan de Raad, Ingevolge uw beslult van 29 rnaart j.l. werd aan de Raad van Kerken Heemstede een subsidie van 700,toegekend in de kosten van de „Kerst- in 1972". Onder overlegging van een begroting verzoekt de Raad van Kerken Heemstede mede namens de onlangs opgerichte „Stichting Open Huis Heemstede" ook dit jaar voor subsidie in aanmerking te komen en wel tot een bedrag van 1.700,zijnde het geraamde tekort. Zoals uit de statuten van de Stichting blijkt, is de doelstelling het orga- niseren van ontmoetingsmogelijkheden op hoogtijdagen, speciaal met Kerstmis. Gelet op het belang van een dergelijke manlfestatie, welke in 1972 ruim 600 bezoekers trok, komt het verzoek o.i. voor inwilliging in aanmerking. Wij stellen u voor een bijdrage in het exploitatietekort te verlenen, zulks tot een maximum van 1.700, Het Bestuur van de „Stichting Bloemencorso Bollenstreek" heeft ver- zocht het jaarlijkse bloemencorso financieel te steunen door toekenning van een subsidie. De ter ondersteuning van het verzoek overgelegde begroting 1974 vertoont een tekort van 12.000,welk tekort men in de eerste plaats Wil trachten te dekken door bijdragen van de gemeenten waar het corso door trekt. Het Nationaal Bureau voor Toerisme heeft adhesie betuigd met het subsidieverzoek en wljst op de nationale betekenis van het bloemencorso. Wij stellen u voor een subsidie van 500,toe te kennen. Een gemeentelijk subsidie is ook aangevraagd door de Stichting Vogel- rampenfonds te Haarlem. Doel van de stiohting is hulpverlening aan de in het wild levende hulp- behoevende vogels; enkele van haar aktiviteiten zijn: voedsel- en reddings- akties tijdens strenge vorstperioden, hulp bij stookoiierampen en bij botu- lisme, opvang en verzorging van vogels, voorlichting en voedseladviezen. De toenemende aktiviteiten, met name de hulpverlening bij een recente calamiteit, eendensterfte door botulisme, levert financiële problemen voor de stichting op. Zo heeft men dit jaar ter bestrijding van de lopende onkosten een deel van de reserve, bestemd voor de afbouw en inrichting van een vogelhospitaal, moeten aanspreken. De overgelegde begroting vertoont een tekort van 3.900,—. De aktiviteiten van de stichting zijn ook voor de gemeente van belang, met name de voedselverstrekking tijdens de wintermaanden: in het ver- leden is meerdere malen met gunstig gevolg een beroep op de stichting gedaan om voorraden voedsel beschikbaar te stellen. Ons inziens bestaat er alle aanleiding om het werk van de stichting te waarderen door de toekenning van een jaarlijks subsidie die ware te be- palen op 300, Aan de Afdeling Haarlem e.o. van de Kon. Ned. Toonkunstenaarsvereni- ging is ten behoeve van de in het afgelopen seizoen in het restaurant „Groenendaal" georganiseerde koffieconcerten een subsidie toegekend van 'maximaal 100,in het tekort van elke uitvoering. Gelet op het grote succes van de gehouden concerten wil het afdelings- bestuur ook in het seizoen 1973/74 een serie van 7 concerten organiseren. Verzocht wordt weer een subsidie te mogen ontvangen; in verband met de gestegen kosten wordt een subsidie van 200,per uitvoering genoemd. Wij stellen u voor het gevraagde subsidie te verlenen.

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 61