129 2e afd. 21 december 1973 2e a en regionale pers informaties over alle kwesties, welke in de komende raadsvergadering aan de orde komen en tevens over de gemeentelijke aangelegenkeden, waarover de pers wenst te worden ingelicht of wij het nuttig vinden informaties te verstrekken. Wij zijn van mening, dat de pers op goede wijze en in ruime mate haar voorlichtende taak vervult. De commissie voor algemene bestuurszaken heeft dan ook gekonkludeerd, dat in dit stadium geen noodzaak aanwezig is een eigen periodiek uit te geven. Wij heb'ben deze konklusie aanvaard. De commissie achtte het wel de moeite waard te overwegen om een folder over de begroting uit te geven. De hieraan verbonden kosten zijn echter hoog, terwijl de tekst bescheiden van omvang is. Wij hefoben daarom be- sloten aan de begroting aandacht te foesteden door middel van een inleg- vel in de plaatselijke pers. Overheid en burgers. Zoals vorig jaar werd toegezegd is in overleg met de plaatselijke pers een artikel verschenen over dit onderwerp, waarin ook aan de burgers werd verzoc'ht suggesties te doen tot het verbeteren van dit contact. Geen enkele suggestie werd ontvangen. Mede op grond van artikelen en ingezonden stukken in de pers kan naar ons oordeel worden vastgesteld dat de burgers zich meer dan voorheen interesseren voor het gemeentelijk beleid. Wij achten een goede communicatie tussen overheid en burgers erg belangrijk. Ook de burgers moeten bereid zijn hun aandeel hierin te le- veren. Wij achten het essentieel, dat wordt uitgegaan van de goede trouw. De wijze waarop brieven en artikelen in een aantal gevallen worden geredigeerd doet het tegendeel vermoeden. Wij foetreuren dit emstig, om- dat idit geenzins de bevordering van een goede verstandhouding ten goede komt. Gedurende dit jaar zijn meerdere hoorzittingen gehouden; twee over de woningbouw in de Geleerdenwijk en drie over het eerste ontwerp- bestemmingsplan Binnenweg-Blekersvaartweg. Mede als gevolg hiervan zijn de openbare spreekuren in enkele wijken in het gedrang gekomen Wij stellen ons voor deze in het komende jaar te houden. Wijk-/rayonagent. Per 1 april 1974 zal de organieke sterkte van het politiekorps, naar verwachting, de 41 man executief hebben bereikt. Het ligt in het voor- nemen om met ingang van deze datum een geriohte wijk/rayonsurveillance aangepast aan de plaatselijke behoeften en mogelijkheden, na een tientai jaren te doen herleven. Algemene politieverordening. De werkzaamheden, verbonden aan het samenstellen van een ontwerp- Algemene Politieverordening, vergen meer tijd dan aanvankelijk werd voor- zien, zodat u het ontwerp dit jaar nog niet zal kunnen worden aangeboden. Het ontwerp zal, naar thans wordt verwacht, in het tweede kwartaal 1974 gereedkomen. Wel zal u nog dit jaar het ontwerp van een Brandpreventieverordening ter vaststelling worden aangeboden. Het milieubeheer. Het beschikbaar stellen van een krediet, dat het ons mogelijk maakte een milieucontroleur aan te stellen, is een van de belangrijke besluiten door u dit jaar genomen. Het toezicht op het naleven van de gemeente- lijke voorschriften met betrekking tot de hygiëne van het milieu zal hierdoor effectiever kunnen plaatsvinden. Ook op het terrein van de

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 6