146 2e afd. 21 december 1973 OPHEFFING CENTRALE KASDIENST Heemstede, 4 december 1973. Aan de Raad, Onze gemeente kent het instituut van de centrale kasdienst, die als administrerend lichaam voor beleggingen dienst doet. Bij deze kas zijn aangesloten een plaatselijke bankinstelling, de gemeente-ontvanger en de bedrijven ex artikel 252 der gemeentewet. De ratio van de centrale kas is verbrokkeling in het kasbeheer en daar- mee renteverlies tegen te gaan. De administratie wordt gevoerd door een ambtenaar op de afdellng van de controleur der gemeentefinanciën, zodat de laatstgenoemde dagelijks controle op het kasbeheer kon uitoefenen. Nu de controle is opgedragen aan het Centraal Bureau voor Verificatie en Financiële Adviezen der Vereniging van Nederlandse Gemeenten ver- valt laatstgenoemd argument voor het voortbestaan van het instituut centrale kas in de huidige vorm. Een deel van de betalingen geschiedt via de gemeente-ontvanger. De centrale kas is immers slechts een administerend lichaam. Een vereen- voudiging van de administratie kan bereikt worden als de gemeente-ont- vanger voor ieder bedrijf een rekening-courant opent. Hij is hiertoe bevoegd op grond van het besluit van uw raad van 2 de- cember 1954, nr. 141 d. In dat geval zal een administratieve schakel gemist kunnen worden, zonder dat verbrokkeling in het kasbeheer en renteverlies ontstaat. Gazien de vereenvoudiging van de administratie en het vervallen van het voordeel dat de controleur der gemeentefinanciën dagelijks toezicht kan uitoefenen, stellen wij u voor de centrale kasdienst op te heffen, waartoe wij een concept-besluit bijvoegen. De Raad der gemeente Heemstede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders BESLUIT: de verordening regelende de centrale kasdienst, vastgesteid bij raadsbesluit van 28 januari 1954 nr. 1, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland bij besluit van 24 februari 1954, nr. 170, met ingang van 1 januari 1974 in te trekken. Burgemeester en wethouders van Heemstede, De secretaris, J. M. Kruitwagen. De burgemeester, W. H. D. Quarles van Ufford. Heemstede, 21 december 1973. De Raad voomoemd, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 79