129 2e afd. 21 december 1973 preventie en van de voorlichting zal deze functionaris mogelijk een be- belangrijke rol kunnen venvullen. De Nederlandse Vereniging van Reinigingsdirecteuren heeft besloten in samenwerking met het ministerie van Volksgezondheid en milieuhygiëne en met de Vereniging van Nederlandse Gemeenten gedurende drie jaren een aktie te voeren, welke tot doel heeft het tot stand brengen van een beter milieugedrag door de burgers. Deze aktie zal in het voorjaar 1974 starten, indien de deelnemende gemeenten tenminste tweederde deel van de inwoners van ons land vertegenwoordigen. De kosten voor de gemeente worden in dit geval geraamd op ongeveer f 250,per duizend inwoners per jaar. Wij hebben in beginsel besloten om bij het doorgaan van deze actie u voor te stellen hieraan deel te nemen. Het is immers een realdteit, dat hoewel het milieubesef in positieve zin tot vele Nederlanders is doorgedrongen, helaas gesteld moe-t worden, dat het milieugedrag nog zeer veel te wensen over laat, zodat het zeker ver- antwoord is aan acties als bovenbedoeld deel te nemen. Zodra meer bekend is over de actie kan bezien worden, of, en in welke mate, nog aanvullende plaatselijke aktiviteiten ter ondersteuning gewenst zijn. Op verzoek van het dagelijks bestuur van de Kennemerraad hebben wij besloten medewerking te verlenen aan de instelling van een werkgroep, welke zich zal bezinnen over het milieubeheer in regionaal verband en over de taakverdeling tussen gewest en gemeenten. Openbare Werken. Medio 1973 kwamen gereed de doorgetrokken Joihan Wagenaarlaan en César Franckiaan, de Händellaan en de brug over de Bronsteevaart in de Schouwbroekerpolder, alsmede de reconstructie van het Wipperplein. De reconstructie van de bestaande Johan Wagenaarlaan en van de César Francklaan komt nog dit jaar in uitvoering. Ook kon opdracht worden verleend voor de verbetering van de riolering in de Componisten- wijk. De vernieuwing van de riolering en verbetering van wegen in een aantal fasen zal doorgang moeten vinden. Een ontwerp voor de wijk ten noorden ivan de Zandvoortselaan is gereed. Dit ontwerp is ook besproken met een door de bewoners van deze wijk gevormd comité. Dit comité is hierover in overleg getreden met de bewoners. Zodra dit overleg is afge- rond en het resultaat hiervan bekend is zullen wij beoordelen, of, en in hoeverre, het ontwerp moet worden aangepast. Vervolgens zal u het plan met begroting worden voorgelegd. Kantoorgebouw Openbare Werken en Bedrijven. Het ontwerp voor dit gebouw met globale begroting van kosten is in een tweetal raadscommissies besproken. In overleg met deze commissies is het ontwerp teruggenomen, enerzijds omdat de kosten van uitvoering te hoog werden geaoht, anderzijds omdat bleek dat het programma van eisen aan nieuwe ontwikkelingen moest worden aangepast. Een nieuw ontwerp is inmiddels gereedgekomen. Wij zullen dit binnenkort aan de betrokken raadscommissies ter beoordeling voorleggen. Vuilnisterrein. De uitnodiging aan de bewoners ideeën in te zenden voor de bestemming van het voormalige vuilnisterrein heeft 42 reacties opgeleverd. Wij heb- ben deze thans in studie. Hierbij is het noodzakelijk gebleken een des- kundige te raadplegen. Wij hopen het resultaat van onze overwegingen zo spoedig mogelijk bekend te maken. 7

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 7