149 2e afd. 21 december 1973 GELDLENING N.V. BANK VOOB NEDERLANDSCHE GEMEENTEN GROOT 188.000,— De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op de artikelen 170 en 228 der gemeentewet; BESLUIT: met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten tei 's-Gravenhage, hierna te noemen „geldgever" ten laste van de gemeente Heemstede, hier- na te noemen „geldnemer", een geldlening aan te gaan groot 188.000, eenhonderdachtentachtigduizend gulden), tegen een koers van 100%, op te nemen op 27 december 1973 en verder onder de volgende bepalingen: Artikel 1. Geldnemer zal over het onafgeloste nominale bedrag van de lening be- talen een tegen acht en drie/vierden procent per jaar, te berekenen rente, te voldoen op 30 jund en 31 december van elk jaar, voor het eerst op 30 juni 1974. Bij de berekening van de rente zal elke maand op dertig dagen en elk jaar op driehonderd zestig dagen worden gesteld. Artikel 2. Geldnemer zal het bedrag van de lening aflossen in 25 jaren en wel in de jaren 1974 tot en met 1998 7.520,per jaar. De aflossingstermijnen zullen worden voldaan op 31 december van elk jaar. Artikel 3. Algehele of gedeeltelijke extra-aflossing van de lening zal tot 31 december 1983 zijn uitgesloten; met ingang van laatstgenoemde datum zal geld- nemer uitsluitend op de aflossingsverschijndagen extra mogen aflossen, doch slechts tegen betaling van een vergoeding van één en een half pro- cent van het extra af te lossen bedrag, indien de aflossing plaats vindt vöör 31 december 1988, terwijl dat gedurende de verdere looptijd van de lening slchts mogelijk zal zijn tegen betaling van een vergoeding van één procent van het extra af te lossen bedrag. Geldnemer zal van zijn voornemen tot extra-aflossing van de lening ten- minste zes maanden tevoren aan geldgever schriftelijk kennis geven. Deze kennisgeving is onherroepelijk en verplicht geldnemer op de gestelde datum de extra-aflossing te doen. De bedragen overeenkomstig dit artikel afgelost, zullen gerekend worden allereerst te zijn betaald in mindering van de laatste aflossingstermijn, daarna van de voorlaatste en zo vervolgens. Artikel 4. Alle aan geldgever verschuldigde betallngen zullen geschieden op zijn kantoor te 's-Gravenhage of bij een nader door geldgever aan te wijzen betaalkantoor. De betalingen zullen gesehieden in Nederlands geld, zonder korting of schuldvergelijking, zonder kosten voor geldgever. De betalingen zullen gerekend worden allereerst te zijn geschied voor de voldoening van de kosten, vervolgens van de boeten, daama van de ver- goedingen, vervolgens van de rente en het laatst van de hoofdsom. Artikel 5. Indien geldnemer het aan rente of aflossing verschuldigde niet op tijd

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 86