2e afd. 21 december 1973 29 De Bedrijven. Gedurende 1973 is een hoogspanning-skabelinstallatie in het voormalig ketelhuis tot stand gekomen, welke door middel van drie voedingskaJbels verbonden is met het 50 kV-station in Schalkwijk. Vanuit dit provisorium zijn kabels gelegd naar versciheidene delen der gemeente en bestaande kabels zijn hierop aangesloten. Ook in de ko- mende jaren zullen kabels vanuit dit gebouw naar diverse delen van de gemeente moeten worden gelegd. De verwachting bestaat, dat het provisorium tot omstreeks 1980 vol- doende capaciteit zal bezitten voor de levering van alektriciteit. Daarna zal hierin moeten worden voorzien door de bouw en inrichting van een 50 kV-station met een 6 kV-gedeelte. Ten behoeve van de levering van water is in 1973 een hoofddistributie- leiding gelegd langs de Zandvaartkade en de Johan Wagenaarlaan naar de Schouwbroekerpolder, alsmede in de Franz Usztlaan en Bronsteeweg met een aansluiting op de bestaande leiding in de P. Aertszlaan, zodat een rondgaande leiding in de Schouwbroekerpolder tot stand is gekomen. Gedurende de komende jaren zal vergroting van de pompcapaciteit van het Waterbedrijf noodzakelijk zijn, terwijl een studie met betrekking tot de capaciteit van het gehele waterleidingnet wenselijk blijkt, zodat komt vast te staan of, en zo ja, welke maatregelen moeten worden getroffen voor een ongestoorde levering van water. Een soortgelijke studie is enige jaren geleden verricht met betrekking tot de capaciteit van het gasnet. De distributie van het aardgas vergde dit jaar geen bijzondere voorzieningen; ook voor de komende jaren zullen deze voorzover thans valt te voor- zien niet noodzakelijk zijn. Onderwijs. Wij verwachten u nog dit jaar het plan met begroting voor de bouw van een tweeklassige openbare kleuterschool en een vierklassige basis- school in de Geleerdenwijk te kunnen voorleggen. Het bestuur van de St. Jozefschool aan de Herenweg heeft een urgentie- verklaring verkregen voor de vernieuwing van deze school. Deze nieuw- bouw, waarvoor een plan wordt ontwikkeld, zal worden gerealiseerd op hetzelfde terrein, waarop de openbare basisschool wordt gebouwd. Wij verwachten, dat ook het verzoek om toekenning van een urgentie- verklaring voor een gymnastieklokaal ten behoeve van deze scholen zal worden ingewilligd. De bouwplannen zijn en worden in goed overleg tussen het schoolbestuur en ons college ontwikkeld, zodat één gebouw zal ont- staan. De kredieten voor de St. Jozefschool en het door de gemeente te stichten gymnastieklokaal zullen u na gereedkomen van de plannen in de loop van het volgend jaar worden gevraagd. Thans wordt een onderzoek ingesteld of en in welke mate de Dreefschool moet worden verbouwd en opgeknapt om aan de hedendaagse eisen te voldoen. De openbare kleuterschool aan de Laan van Insulinde zal moeten wor- den vernieuwd; een urgentieverklaring hiervoor is aangevraagd, doch nog niet verkregen. Het ontwerp voor de uibbreiding van de Prinses Beatrixschool met vier lokalen is gereed. Indien het ontwerp wordt aanvaard zal dit kunnen worden uitgewerkt. Verwacht mag worden, dat u in 1974 een voorstel zal bereiken tot het beschikbaarstellen van de vereiste kredieten om dit plan te realiseren. Bibliotheek. In het verleden bestond de vei-wachting, dat na het vertrek van enkele secretarie-afdelingen uit de Meerlhorst, dit geboîiw voldoende ruimte zou 8

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 8