129 2e afd. 21 december 1973 bieden om de bibliotheek voldoende huisvesting te bieden. Dit blijkt thans niet het geval te zijn. De zeer snelle ontwikkeling van de bibliotheek voornamelijk een gevolg van een forse toeneming van het aantal lezers en van het inrichten van een discotheek welke ontwikkeling ongetwijfeld zal doorzetten, betekent, dat meer ruimte nodig is dan voorheen kon worden voorzien. Ondenzocht wordt thans of een belangrijke uitbreiding van de Meerlhorst verantwoord is, dan wel of nog verdergaande maatregelen noodzakelijk zijn. Wij achten het alleszins verantwoord te trachten een goede oplossing voor dit vraagstuk te verkrijgen, omdat wij in de bibliotheek een belang- rijke culturele instelling in onze gemeente bezitten. Gemeenschapshuis. De voorbereidingen voor het stichten van een gemeenschapshuis staan op een laag pitje; dit hangt samen met het tot stand komen van een bestemmingsplan voor de terreinen aan de Burgemeester Van Lennepweg. Ongetwijfeld zal omtrent het programma van eisen nadere bezinning en oordeelsvorming nodig zijn, met name over de vraag welke activiteiten in dit gemeensohapshuis zullen plaatsvinden. Een belangrijke vraag hier- bij is of alle verenigmgsactiviteiten in één gebouw moeten worden ge- concentreerd. Wij kunnen ons voorstellen, dat het beschikken in de wijken over ruimten voor diverse activiteiten aantrekkelijke kanten bezit. Het functioneren van de Princehof voor de Glip is een goed voorbeeld hiervan. Sportaccommodaties. De bouw van een sporthal is reeds vele jaren een wens van velen in deze gemeente. Indien wordt vastgehouden aan de gedachte deze sporthal te stichten op het terrein aan de Burgemeester Van Lennepweg, opdat deze voorziening tevens dienst kan doen voor het gymnastiekonderwijs aan de leerlingen van de in de omgeving van dit terrein staande scholen, zijn wij voornemens u, vooruitlopend op het gereedkomen van een ont- werp-bestemmingsplan Binnenweg-Blekersvaartweg, een partieel bestem- mingsplan voor dit terrein ter vaststelling aan te bieden. Indien de eigenaren van het terrein sportieve medewerking verlenen aan de over- dracht van de grond, zullen in 1974 wellicht goede vorderingen kunnen worden gemaakt met betrekking tot de voorbereiding van dit voor de gemeenschap belangrijke project. De bouw van een tennishal, gecombineerd met de aanleg van een aantal tennisbanen, was gedacht op het aan de gemeente toebehorende terrein aan de Fazantenlaan. Het hierover gepleegde vooroverleg met provinciale instanties heeft uitgewezen, dat tegen de bouw van een tennishal op deze plaats onoverkomelijke planologische bezwaren bleken te bestaan. Met het bestuur van de Heemsteedse Sportstichting beraden wij ons over de hierdoor ontstane situatie. In de gemeente zijn belangrijke gymnastiekverenigingen gevestigd; een grote sporthal biedt voor deze verenigingen niet de meest geëigende ac- commodatie. Daarom hebben deze verenigingen het plan opgevat een ge- schikte sportzaal te bouwen; onderhandelingen over de aankoop van een hiervoor geschikt terrein zijn gaande. Het zal overbodig zijn op te merken, dat definitieve beslissingen orn- trent de plaatsen van vestiging voor genoemde accommodaties nog niet zijn genomen. Indien het mogelijk en verantwoord blijkt te zijn een of meer van de genoemde voorzieningen op een andere goede plaats tot stand te brengen zullen wij ons zeker opnieuw moeten beraden en trachten de juiste be- slissingen te nemen. 9

Raadsnotulen Heemstede | 1973 | | pagina 9