SUBSIDIERING KRAAMZORG 4 e a f d 31 j anuari J 9 7 4 5 Heemstede, 18 december 1973. Aan de Raad, Het bestuur van de afdeling Heerastede van "Het Groene Kruis" heeft met het per 1 juli j.l. na fusie van de drie Haarlemse kruisverenigingen opgerichte regionale kraaracentrum Stichting Kraamcentrum Zuid-Kenneraer1and" overeensteraming bereikt omtrent de overneming van de kraamverzorgingde beide kraaraverzorg- sters van de afdeling treden per 1 januari 1974 in dienst van het kraamcentrum. Hierbij is als voorwaarde gesteld dat dekking wordt gevonden van het te verwachten nadelige expIoitatiesa1do van de kraam- verzorgingen door genoemde zusters. Gelet op het feit dat de optimale bezettingsgraad van het centrum na de fusie wor.dt overschreden en gezien het teruglopen van het aantal verzor- gingen, wordt dit tekort aan de hand van de cijfers over 1973 berekend op 20.000,--. Het afde1ingsbestuur van "Het Groene Kruis" verzoekt de door het kraamcentrum gevraagde garantie tot dekking van de toe- komstige tekorten op de aktiviteiten van de Heemsteedse kraam- verzorgsters te verlenen door het tot dusver toegekende extra subsidie in het tekort op het onderdeel kraamzorg in het ver- volg aan de "Stichting Kraamcentrum Zuid-Kennemerland" toe te kennen (voor de jaren 1972, 1973 en 1974 is wegens extra sub- sidie aan het Groene Kruis een bedrag van 22.800,toege- kend, c.q. geraamd). Als de gevraagde garantie niet zou worden verleend, zou de afdeling Heemstede tot ontslag van de beide kraamverzorgsters moeten overgaan. De afdeling is nl. niet als kraamcentrum er- kend en kan daarom de kosten van kraamverzorgingen niet zelf bij de ziekenfondsen declareren; tot het moment van de fusie liepen de declaraties aan de ziekenfondsen via de Haarlemse afdeling van het Groene Kruis. Bij een dergelijk noodgedwongen ontslag zou aan de kraamver- zorgsters wachtgeld moeten worden toegekend; gelet op de fi- nanci'ele situatie van de afdeling zou dit wachtgeld via sub- sidies nagenoeg geheel voor rekening van de gemeenten koraen zonder dat daar enige prestatie tegenover staat. Mede gelet op het feit dat de voortzetting van de kraamver- zorging voor de Stichting Kraamcentrum geen verhoging van het tot dusver toegekende gemeentelijk subsidie betekent, stellen wij u voor met ingang van 1974 het exploitatietekort van de Stichting Kraamcentrum Zuid-Kennemer1andvoorzover de akti- viteiten van de Heerasteedse kraamverzorgsters betreffende, te subsidiëren. Om redenen van administratieve aard verdient het de voorkeur de uitbetaling van het subsidie via het Groene Kruis te doen geschieden. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester,- JMKruitwagenWHDQuar1es van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 11