VERHOGIMG BIJDRAGEN SCHOOLTANDVERZORGING 4e afd 3 1 j anuari 19 74 3 Heemstede, 8januari*1974. Aan de Raad, Overeenkomstig uw besluit van 1 februari 1973, nr. 4, beta- len de niet bij een algemeen ziekenfonds aangesloten deel- nemers aan de schoo1tandverzorging in het schooljaar 1973/74 een bijdrage van 28,-- per kind in de kosten van deze ver- zorging. Voor dit bedrag worden de gebitten van de kinderen tweemaal per jaar gecontro1eerd en zo nodig behandeld. Blijkens de rekening van de schoo1tandartsendienst over het schooljaar 1972/73 bedroegen de gemiddelde kosten toen /56,24 per kind. De particulieren en de ziekenfondsen uit Haarlem droegen hierin 25,81 bij zodat de gemeente gemiddeld /30,43 per kind moest bijpassen. Volgens de begroting voor het lopende schooljaar worden' de kosten geraamd op 54,17 per kind (dat de kosten in het vo- rige schooljaar hoger waren, houdt verband met hoge ziekte- kosten etc. van personeel). De bijdrage van de algemene ziekenfondsen mag ingevolge een besluit van de Ziekenfondsraad niet meer bedragen dan 75%van de werkelijke kosten per deelnemer. De Haarlemse algemene ziekenfondsen stellen zich echter nog steeds op het standpunt dat voor hun verzekerden niet meer bijgedragen behoort te worden dan de gemiddelde bijdragen van de niet-verzekerden De Ziekenfondsraad en de Centrale Raad voor Sociale Tandheel- kunde hebben- geadviseerd de bijdrage van de particulieren ge- leidelijk in overeenstemming te brengen met het bedrag dat door de algemene ziekenfondsen mag worden betaald. Dit kan alleen geschieden door de bijdrage van de particulieren méér te ver- hogen dan tot nu toe gebruikelijk was. In overeenstemming met het advies van de commissie van toe- zicht op de schoo1tandartsendienst stellen wij u voor deze bijdrage voor het schooljaar 1974/75 te bepalen op 35,-- per kind Voor de daarna volgende schooljaren ware de bijdrage vast te stellen op 75% van de geraamde kosten per deelnemer (afgerond op een volle gulden) Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretaris J.M. Kruitwagen De burgemeester O.H. van Wijk, l.b.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 7