4e afd. 28 maart 1974 WIJZIGING REGELING GEWEST KENNEMERLAND Heemstede, 19 maart 1974. Aan de Raad, In zijn vergadering van 14 februari 1974 heeft de Kennemerraad zijn instem- ming betuigd met een wijziging van de Regeling Gewest Kennemerland. Verder besloot de Kennemerraad deze wijziging overeenkomstig het bepaalde in arti- kel 36, tweede lid, van de Gewestregeling voor te leggen aan de raden, de colleges van burgemeester en wethouders en de burgemeesters van de samen- werkende gemeenten. Bedoelde wijziging is vervat in bijgevoegd ontwerp-besluit. Blijkens het voor u ter inzage gelegde pre-advies van het dagelijks bestuur van het gewest heeft de wijziging hoofdzakelijk tot doel het inbouwen van de werkzaamheden van de I.S.K.-kringen in de gewestelijke structuur. De betrokken colleges van burgemeester en wethouders hebben zich inmiddels bereid verklaard het I.S.K. op te heffen, mist voldoende waarborgen worden gegeven voor hec in starid blijven van de contacten en het overleg tussen de portefeuillehoudersHetzelfde geldt voor de contacten tussen de burgemees- ters, die ingevolge de gemeentewet eigen taken hebben. De overlegstructuur van portefeuillehouders zou gebasseerd kunnen worden op artikel 22 van de Regeling Gewest Kennemerland; op grond van dit artikel kan de Kennemerraad commissies instellen ter behartiging van bepaa.de be- langen. Genoemde overlegstructuur is evenwel dermate wezenlijk dat het ge- wenst is de kringen vari overleg en advies bij de gewestregeling zelf in ce stellen. Verder houdt de wijziging o.m. in: a. wijziging en aanvulling van artikel 5 en het schrappen van artikel 40 in verband met het niet-deelnemen van de gemeente Haarlemmermeer; b. verkiezing van de leden van het dagelijks bestuur uit en door de Gewest- raadwaardoor de mogelijkheid vervalt dat adviserer.de leden lid zijn van het dagelijks bestuur; c. loskoppeling van het lidmaatschap van het dagelijks bestuur van de gemeei ten (thans heeft uitelke deelnemende gemeente één lid van de Kennemerraai zitting in het bestuur, hetgeen tot problemen leidt, o.m. in verband met.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 27