4e afd. 25 april 1974 60 Ook het bestuur van de Stichting Paardrijden Gehandicapten Kennemer- land te Haarlem heeft verzocht om toekenning van subsidie. Deze in 1973 opgerichte stichting stelt zich ten doel het bevorderen van paard- en ponyrijden door gehandicapten en zet daarmee de werk- zaamheden voort die voorheen werden verricht onder auspiciën van de Stichting Revaiidatiefonds Kennemerland. De inkomsten van de stichting bestaan tot dusverre uit bijdragen van de deelnemers (f 3,-- per lesuur) en een bijdrage van de Federatie Paardrijden Gehandicapten. Deze laatste bijdrage bedroeg in 1973 f 2.575,— niet gegarandeerd kan echter worden dat blijvend op een dergelijke bijdrage gerekend kan worden, zodat de stichting naar an- dere (vaste) inkomstenbronnen zoekt. Aan de gemeenten waaruit de ge- handicapte ruiters afkomstig zijn, is het verzoek gedaan een subsidie te verlenen, berekend naar f 9,-- per lesuur voor paardrijden en f 6,75 per lesuur voor ponyrijden. Drie leerlingen van de Haarlemse Mytyischool die in Heemstede wonen, nemen deel aan de rijlessen, waarvoor een subsidie wordt gevraagd van 3 x 40 x f 6,75 f 810,--. Het belang van genoemde werkzaamheden voor gehandicapte kinderen rechtvaardigt naar onze mening alleszins het toekennen van subsidie. Wij stellen u voor hiertoe te besluiten. De Christelijke Sportvereniging "De Gazelien" is met ingang van het seizoen 1973/1974 gebruik gaan maken van het voor haar doel meer ge- schikte gymnastieklokaal van het Christelijk Atheneum. In verband met financiële moeilijkheden als gevolg van de meer te betalen huurver- goeding werd in juli 1973 verzocht om toekenning van een extra subsi- die. Bij de behandeling van de gemeentebegroting voor 1974 werd be- slöten aan"De GazeIlen"op dezelfde basis als de Gymnastiekvereni- ging "Heemstede" een subsidie van f 2,20 per uur toe te kennen in de kosten van betaalde sportleiding; uitgaande van 1629 uren betaalde leiding werd voor 1974 een subsidie van maximaal rond f 3.600,— ge- raamd.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 20