2e afd. 25 april 1974 65 daarvan planologisch gezien niet aanvaardbaar kon worden geacht, terwijl ook de bewoners van de "Burghave" daartegen ernstige bezwaren hadden. De kosten van dit ontwerp hebben f 15.735,— bedragen. Hierna bestond nog slechts de keus tussen een ingrijpende verbouwing van "de Meerlhorst", waaraan het nadeel was verbonden dat zij bepaald geen ideale oplossing zou bieden, en de huisvesting van de instelling in een elders in de gemeente te stichten gebouw. Hierbij deed zich al direct de moeilijkheid voor dat in het centrum der gemeente, dat uiteraard voor de vestiging aangewezen was, hiervoor geen grond beschikbaar is en tot de totstandkoming van het bestemmingsplan Binnenweg - Blekersvaartweg naar aile waarschijnlijkheid in de eerstkomende jaren ook niet beschikbaar zal komen. In de gegeven omstandigheden was het zaak te trachten een onderkomen voor de openbare leeszaal en bibliotheek te vinden om haar voor een periode van minstens tien jaar de nodige armslag voor verdere ontplooiing te kunnen geven. Wij prijzen ons gelukkig, dat wij hiervoor de hand hebben kunnen leggen op het leegstaande kantoorpand aan de Kerklaan 61, eigendom van Ennia N.V. te 's Gravenhage. J De eigenaresse heeft zich bereid verklaard dit pand voor de tijd van 10 jaar aan de gemeente voor de huisvesting van de openbare leeszaal en biblio- theek te verhuren. Na afloop van die termijn van 10 jaar kan de huur door de gemeente worden gecontinueerd en wel vijf maai telkens voor een periode van twee jaar. Zou de gemeente na verloop van deze 20 jaar het pand nog steeds in huur hebben dan kan de huur door beide partijen met inachtneming van een opzegtermijn van één jaar worden beëindigd. De aanvangshuurprijs zal f 100.000,— bedragen. Dit bedrag zal tijdens de iooptijd van de huur telkenjare worden aangepast aan het jaarprijs-indexcijfer van de gezins- consumptie. De huur wordt geacht te zijn ingegaan op 1 aprii 1974. Wij menén, dat de voorwaarden, waaronder de huur kan worden aangegaan, voor de gemeente acceptabel zijn. De eigenaresse heeft zich verder bereid verkiaard de nodige bouwkundige voorzieningen te treffen om het gebouw gebruiksklaar te kunnen opleveren. Zij schiet de kosten van deze voorzieningen aan-de gemeente voor tot een bedrag van maximaal f 300.000,welk bedrag voor dit doel zeker toerei- kend zal zijn. -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 32