4e afd. 25 april 1974 WIJZIGING VERKEERSLICHTENINSTALLATIE KRUISPUNT HERENWEG/ ZANDVOORTSELAAN-LANCKHORSTLAAN 55 Heemstede, 2 april 1974. Aan de Raad, Naar aanleiding van in uw vergadering van 30 augustus 1973 gestelde vragen hebben wij advies ingewonnen omtrent de wenselijkheid ook 's nachts de verkeerslichteninstallatie op het kruispunt Herenweg- Zandvoortselaan-Lanckhorstlaan in werking te houden, althans geduren- de de eerste uren in de weekends en verder ook bij mist. Wij hebben hierin tevens betrokken de vraag of de afwikkeling van de fasenregeling na 24.00 uur versneld zou kunnen worden. Gebleken is dat een verkorting van de minimum-omlooptijd van de in- stailatie, welke thans 120 seconden bedraagt en nog kan worden ver- lengd door extra verkeersaanbod per rijstrook, niet mogelijk is anders dan ten koste van de beveiliging van de voetgangersoversteekplaatsen. Zoals de voorzitter van ons college in genoemde vergadering reeds stelde, ontstaat juist een gevaarlijke situatie bij het blijven func- tioneren van de verkeerslichten tijdens de nacht met perioden van zeer gering of gêén verkeersaanbod en daardoor onnodige rood-fasen, in ongunstige zin is hierop uiteraard mede van invloed de hiervoor ge- noemde - vrij Tange - omlooptijd van de installatie. Door wijziging van de verkeerslichteninstallatie in een regeling af- hankelijk van het verkeersaanbod is een aanmerkelijk kortere cyclus- tijd mogelijk. Een van de in de ter inzage gelegde offerte genoemde mogelijkheden voorziet in een aanvraagfunctie voor drie fasen en drie voetgangersoversteekplaatsen en een zogenaamde wachtstand in de "groen-tijd" voor de overblijvende fase. Zonder aanvragen op de fasen en voetgangersoversteekplaatsen met aanvraagfunctie blijven de verkeers- lichten voor het verkeer op de Herenweg (rechtdoor of rechtsaf gaand) op groen. Deze oplossing is nagenoeg gelijk aan die van de thans in ge- bruik zijnde installaties op de kruisingen Zandvoortselaan-Leidsevaart- weg; César Francklaan- H'ândellaan- Johan Wagenaarlaan, Cruquiusweg- Javalaan en Wipperplein. De totale kosten worden geraamd op f 9.000,—

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 5