4e afd. 7 mei 1974 66 een grote ringweg om Zandvoort. De provinciale staten zijn bij besluit van 25 mei 1970 van deze oplos- sing afgeweken in die zin, dat het tracé voor de "Weg-de Ranitz" met ringweg om Zandvoort niet werd overgenomen, maar vervangen door een weg benoorden Aerdenhout, aangesloten op een zuideiijke stadsrandweg (tra- verse door Haarlem) en waarbij de zuideiijke agglomeratieweg bezuiden Heemstede slechts indicatief werd aangegeven. De colleges van burgemeester en wethouders van de betrokken gemeenten hebben op 20 juli 1970, zich conformerend aan eerder door de gemeente- raden gedane uitspraken, een request tot H.M. de Koningin gericht, waar- bij zij verzochten het daarheen te leiden dat de minister van Volkshuis- vesting en Ruimtelijke Ordening een aanwijzing aan gedeputeerde staten zou geven tot een wegentracering conform het voorstel van gedeputeerde staten en de gemeentebesturen, dan wel - als alternatief - tot het op- nemen van de zuidelijke agglomeratieweg en de grote ringweg om Zandvoort. De minister schrijft thans o.m. te overwegen aan gedeputeerde staten een aanwijzing te geven die erop neerkomt dat noch de "Weg-de Ranitz", noch de weg benoorden Aerdenhout zal worden aangelegd en dat voor de zuide- lijke agglomeratieweg een zuidelijker tracé zou moeten worden gekozen. Met betrekking tot de ministeriële brief, waarnaar wij kortheidshalve verwijzen, merken wij het voigende op. Aan het principe van een rondwegenstelseldat dient ais opvang- en ver- deelsleutel voor de agglomeratie, moet naar ons oordeel onverkort worden vastgehouden, zulks vooral ter voorkoming van (verdere) beiasting en aantasting van woongebieden. Deze rondwegen zijn: de noord-zuid-verbinding (verbinding van de Weste- lijke Randweg en de provinciale weg nr. 1 in Zuid-Holland)rijksweg 16, de zuidelijke agglomeratieweg bezuiden Heemstede en - last, but not least - de zuidelijke stadsrandweg door Haarlem. Het is vooral de iaat- ste weg waarvan, mede op grond van de nota "Verkeersstudie agglomeratie Haarlem", voor Heemstede een aanmerkelijke vermindering van de verkeers- druk mag worden verwacht. De wijze waarop deze stadsrandweg in westelijke richting moet worden vervolgd (verbinding met de Zandvoortseiaan?), ver- dient nadere overweging.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 2