d. afwijkingen van het plan, inbegrepen bebouwingsgrenzen en -opper- vlakten, teneinde de uitvoering van een bouwpian mogeiijk te ma- ken, indien op grond van een definitieve uitmeting of in verband met de verkaveling en/of situering blijkt dat aanpassing van het plan redelijk, gewenst of noodzakelijk is en de afwijking van zo ondergeschikte aard blijft, dat de structuur van het plan en de beiangen van derden niet worden geschaad. 2. Een vrijsteiling als bedoeld in lid 1 onder d wordt niet gegeven dan nadat belanghebbenden in de gelegenheid zijn gesteld daartegen schriftelijke bezwaren in te dienen en vooraf van Gedeputeerde Staten de verkiaring is ontvangen dat zij tegen het verienen van de vrijstelling geen bezwaar hebben. Burgemeester en wethouders brengen de ingebrachte bezwaren schriftelijk ter kennis van Gedeputeerde Staten. Artikel 3. Overschrijding bebouwingsgrenzen. 1. De op de kaart aangegeven bebouwingsgrenzen mogen uitsluitend wor- den overschreden door: a. tot gebouwen behorende stoepen, stoeptreden en funderingen; b. bouwdelen als piinten, pilasters, kozijnen, standieidingen voor hemeiwater, gevelversieringen, wanden van ventilatiekanalen en schoorstenen, indien de overschrijding niet meer dan 12 cm. be- draagt; c. gevel- en kroonlijsten en overstekende daken, waarbij de over- schrijding niet meer dan 50 cm. bedraagt; d. goten en ondergrondse afvoerleidingen en inrichtingen voor de verzameling van water en rioolstoffen; e. hijsinrichtingen welke de bebouwingsgrens met niet meer dan 1.00 m. kunnen overschrijden. 2. Voor zovcr de grens met de bestemming verkeer wordt overschreden: a. is het aanbrengen van de in lid 1 onder a en b genoemde bouwwer- ken of delen van bouwwerken niet toegestaan; b. mogen de in lid 1 onder c genoemde bouwdelen niet lager worden aangebracht dan 4.20 m. boven een rijweg of boven een strook ter breedte van 1.50 m. langs een rijweg en dan 2.20 m. boven een - 8-

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 12