30 mei 1974 70 Het is niet goed mogelijk voor of op hoorzittingen goede en voldoende mformatie te verstrekken, met het gevolg dat de respons van de aanwe- zigen slechts gebrekklg kan zijn. De bevolking is op hoorzittingen on- voldoende vertegenwoordigd; bovendien hebben slechts enkelen de gele- genhe^d of de moed het woord te voeren. Bovendien blijft dit beperkt tot op het op tafel leggen van enkele wensen of ideëen. Van een goede en werkeltjke uitwisseling van gedachten kan niet worden gesproken Het verlenen van inspraak zal betere resultaten kunnen opleveren indien deze gebaseerd is op: 1. de inwoners zoveel mogelijk informaties verstrekken; 2. het werken met gespreksgroepen; 3. het goed begeleiden van de gehele procedure. ad 1. Wij stellen ons voor de tot heden uitgebrachte rapporten te doen samenvatten in een goed leesbaar en duidelijk informatiebulletin. Hlerln wordt ook een beschrijving van de te volgen procedure op- genomen. Tevens worden hierin de vragen opgenomen waarop het be- stuur een antwoord wenst te verkrijgen om verantwoorde beslis- smgen te kunnen nemen. Deze vragen zijn tevens van groot belang om de h.erop gegeven antwoorden onderling te kunnen vergelijken. Het samenstellen van dit informatiebulletin betekent niet dat personen of werkgroepen niet het recht hebben de volledige rap- porten te bestuderen. Het bulletin heeft de bedoeling de deel- nemers aan de inspraak niet af te schrikken door hen te ver- pbchten te veel wetenschappelijke litteratuur door te werken met alle hieraan verbonden bezwaren. TtJdens het beraad over de inhoud van dit informatiebulletin is ook aan de orde gesteld de vraag of alle modellen, zoals opgenomen m et rapport Bmnenweg - Raadhuisstraat, het centrum van Heemstede, hierin moesten worden opgenomen en derhalve aan de in- woners moesten worden voorgelegd dan wel of hieruit vooraf een keuze zou moeten worden gemaakt. Het resultaat van dit beraad is geweest dat gekozen is voor het voorleggen van alle modellen. Het bleek met gewenst hierin beperkingen aan te brengen. Ditzoumin- stens de schijn opwerpen dat de inwoners niet over alles mogen mee-| spreken. - m

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 24