30 mei 1974 70 Het beperken van het aantal modellen is bovendien praktisch een moeilijke zaak, omdat meerdere modellen onderling weinig ver- schillen en de scheidslijnen derhalve moeilijk te trekken zijn. Het voorleggen van alle modeilen betekent niet dat de inwoners verplicht zijn zich hiertoe te beperken. Het aandragen van alter- natieven moet mogelijk zijn. ad 2. het werken met gespreksgroepen. De inwonerdie bereid is deel te nemen aan de inspraak, moet de gelegenheid hebben met anderen kennis te nemen van het informa- tiemateriaalhierover met anderen van gedachten te wisselen en op deze wijze zi-ch een oordeel te vormen en uit te spreken. Het praktisch enige middel daartoe is het werken in gespreks- groepen van ongeveer 10 personen. De gemeente zal daartoe in een nader te bepalen aantal wijken worden verdeeld - gedacht wordt aan ongeveer tien wijken - en per wijk zal een werkgroep worden gevormd. Het is noodzakelijk ernaar te streven dat de bevolking in de wijken zo representatief mogelijk is vertegenwoordigd. Naast deze wijk-werkgroepen zullen enkele werkgroepen van meer direct belanghebbenden (bijv. Middenstanders) gevormd worden, zodat deze hun standpunten op directe wijze kunnen kenbaar maken, hetgeen wij juister achten dan het op tafel komen hiervan via eventuele minderheidsstandpunten in de wijk-werkgroepen. ad 3. het begeleiden van de inspraakprocedure. Deze begeleiding zal plaatsvinden door een contactorgaan, waar- van de taak zal zijn het op zodanige wijze coördineren van de meningen van de bevolking dat de grootst mogelijke kans bestaat dat het bestuur van de gemeente kan beslissen op basis van een rapportage die de werkelijke mening van de bevolking represen- teert en niet die van organisatoren. Het gaat hier derhalve dui- delijk om een begeleidende en informatieve taak. Het contactorgaan zal de inhoud van de rapportage niet mogen be- invloeden. Het contactorgaan, dat ook de projectleiding kan worden genoemd, zai gevormd worden door:

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 25