2e afd. 30 mei 1974 looptijd van de lening slechts mogelijk zal zijn tegen betaiing van een vergoeding van éên procent van het extra af te lossen bedrag. Geldnemer zal van zijn voornemen tot extra-aflossing van de lening tenminste zes maanden tevoren aan geldgever schriftelijk kennis geven. Deze kennisgeving is onherroepelijk en verplicht geldnemer op de ge- steide datum de extra-aflossing te doen. De bedragen overeenkomstig dit artikel afgelost, zuilen gerekend wor- den ailereerst te zijn betaald in mindering van de laatste aflossings- termijn, daarna van de voorlaatste en zo vervolgens. Artikel 4. Alle aan geldgever verschuldigde betalingen zullen geschieden op zijn kantoor te "s-Gravenhage of bij een nader door geldgever aan te wij- zen betaalkantoor. De betalingen zuilen geschieden in Nederiands geid, zonder korting of schuldvergelijking en zonder kosten voor geldgever. De betalingen zullen gerekend worden ailereerst te zijn geschied voor de voldoening van de kosten, vervolgens van de boeten, daarna van de vergoedingen, vervolgens van de rente en het iaatst van de hoofdsom. Artikel 5. Indien geldnemer het aan rente of aflossing verschuldigde niet op tijd en overeenkomstig het bepaalde in artikel 4 zal hebben voldaan, zal hij aan geldgever betalen, als boete, een bedrag gelijk aan tien pro- cent per jaar van het achterstallige bedrag over de tijd van de nala- tigheid. Artikei 6. Het onafgeloste deei van het bedrag van de lening is, met de rente en de kosten, onmiddellijk opeisbaar bij niet-nakoming door geldnemer van éën of meer van de in deze akte vermelde bepalingen of aangegane ver- bintenissen, tenzij geldnemer, na door geldgever aan zijn verplich- tingen te zijn herinnerd, alsnog binnen veertien dagen na ontvangst van die herinnering het verschuldigde, vermeerderd met de boete, vol- doet en/of zijn overige verplichtingen alsnog nakomt.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 45