TOELICHTING OP HET BESTEMMINGSPLAN GELEERDENWIJK-NOORD înleiding. Een eerste poging om een uitwerking van het noordeiijk deel van de Geleerdenwijk op te zetten, van het globale bestemmingsplan Geleer- denwijk, vastgesteid bij raadsbesluit van 27 augustus 1970, is niei. succesvol veriapen; de summiere aanwijzingen uit het giobaie plan bleken voor dit gedeelte toch nog te beperkend te zijn. Dit gedee,-e •s- is daarom afgekoppeld van het globale plan en verder ais een geheel zelfstandig plan ter hand genomen. Het plan is in nauwe samenwerking tussen vertegenwooraigers van de gemeente, een tweetal architecten, een tuin- en landschapsarchitec,., plan-ontwikkelaar en stedebouwkundige, ontstaan, waarbij uitgegaan is van de gedachten, die aan het globale bestemmingsplan ten grond- siag liggen. Ten aanzien van de benodigde woonruimten en de aard ervan wordt conform het globale bestemmingsplan, vooral gemikt op de bouw van woningwetwoningen en premiewoningen, waarbij de categorie kleine woningen bijzondere aandacht heeft gekregen. Gebleken is namelijk, dat er een grotere vraag naar dit type woningen (2 S 3 kamers) be- staat dan toen bekend was; woningen die geschikt zijn voor onvol- ledige gezinnen en ouderen, waaronder ook bejaarden. Mede in ver- band met deze woningtypen zijn sinds 197C andere inzichten ontwik- keld ten aanzien van stedebouwkundige verkavelingen, welke ertoe leiden, dat gezocht wordt naar meer compacte, in elkaar grijpende bebouwingen enerzijds, en duidelijk grotere ruimten anderzijds. Resultaat hiervan is dat een arotere kwaliteit bereikt kan worden, met als gevolg een toename van het aantai woningen in dit plange- deelte. Het plan. Het piangebied wordt aan de westelijke zijde begrensd door de Leid- sevaart, de buitenplaats "Berkenrode" met de bijbehorende gronder, in het noorden, de Meijerslaan in het oosten en aan de zuidzigde door de Eykmanlaan. Binnen deze omgrenzing ligt 'net onderhavige plan met een totale oppervlakte van ruim 4,5 ha. Het plan biedt plaats aan 184 woningen. Ten aanzien van de dicht- heid van het plan kunnen de maatstaven, gehanteerd in de pubiika- tie: "Grondkosten Woningbcuw" (het z.g. "bruine boekje") als goed -3-

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 7