gebied naast de oostelijk gelegen flatwoningen aan de Herenweg. Het gebied wordt ontsloten vanuit de Eykmanlaan; aan deze laan zijn de vier toegangswegen van het gebied aangesloten, waarvan er êén voor- namelijk als toegangsweg van de genoemde flatgebouwen fungeert, en siechts een achttal woningen van het gebied bedient. Van de overige drie toegangswegen zijn er twee met elkaar verbonden en éên eindigt in een cul de sac. Bewoners van het woningtype C, van de.bejaardenwoningen en van de 22 van de overige woningen hebben gêén overdekte parkeerplaatsen tot hun beschikking. Daar tegenover staat, dat deze woningen, gesitueerd in het middengebied, vrijwel geheel in een auto-vrij gebied gelegen zijn; de overige woningen zijn voorzien van een carport of een ga- rage. De loopafstanden van de woning tot de parkeergelegenheid be- dragen in dit plan maximaai 60 meter. Ten aanzien van de parkeervoorzieningen welke nog nodig zijn naast de genoemde carports en garages kan voorts het voigende worden op- gemerkt: al te grote concentratie van parkeergelegenheden is ver- meden, in plaats daarvan zijn zoveel mogelijk kleine par.keerplaat- sen ontworpen, verspreid in het plan. Voor het gehele gebied geldt een parkeernorm van 1:1, waaronder me- de begrepen de overdekte staliingsruimten, in totaal zijn er in het gehele gebied 235 parkeerplaatsen aanwezig waarvan: 163 onoverdekte parkeerplaatsen en 27 garages en 43 carports. Bij een totaal aantal woningen van 184 betekent dit 1.27 parkeer- plaats per woning. Groenvoorziening Bij de vormgeving van de totale buitenomgeving is getracht het men- selijk bewegen in de ruimte zo min mogelijk te conditioneren en zoveel mogelijk fantasierijk gebruik te stimuleren. De onderscheiden functies zoals rijden, parkeren, lopen en spelen hebben geen optimale eigen vormgeving gekregen, maar door een in- tegrale opzet is gepoogd de gebruikswaarde van de diverse gebieden te verhogen door middel van elementen die andere mogelijkheden in- diceren. In principe is ervan uitgegaan dat het buitengebied op één niveau ligt. Hierbij zijn banden, die hoogteverschillen en verschillen in gebruik markeren, weggelaten. De geleiding ten behoeve van verkeersbewegingen bestaan uit molgoten en verhoogde bestrate heuvels, terwijl de nog niet aangegeven ver- -n-

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 9