4e afd. 27 juni 1974 AANVULLEND KREDIET VOORZIENINGEN TENNISPARK 86 Heemstede, 18 juni 1974. Aan de Raad, Overeenkomstig ons voorstel dd. 5 januari 1972, nr. 7, stelde u in uw vergadering van 27 januari d.o.v. een krediet van f 162.500,-- be- schikbaar ten behoeve van de uitbreiding van het restaurant en het stichten van een kleedgebouw op het tennispark in Groenendaal Met de uitbreiding en nieuwbouw kon pas eind vorig jaar worden be- gonnen. In aanmerking nemende dat de begroting van kosten dateerde van 11 juni 1971, is het begrijpelijk dat de werkelijke kosten vrij aanzienlijk hoger zijn geworden dan de raming. De kosten zijn verder nadelig beïnvloed door de volgende wijzigingen: - het restaurant zou volgens het plan niet voldoen aan de eisen welke gelden voor het verlenen van een vergunning op grond van de Drank- en Horecawet; kort vöôr het begin van de bouw bleek de wenselijk- heid van een dergelijke vergunning. Het plan is daarom veranderd, met name wat betreft volledige scheiding van toiletgelegenheden van dames en heren; daartoe moest het restaurant iets groter worden dan aanvankelijk in de bedoeling lag; - overeenkomstig een door enige leden van uw raad geuite wens is het kleedgebouw iets anders gesitueerd om een fraaie beukeboom te kunnen sparen; het bouwterrein was in verband met die beuk moeilijker be- rei kbaar. Tenslotte zijn de kosten van aansluiting op het gemeenteriooldie van gas-, water- en elektriciteitsleidingen en de kosten van afwerking van het terrein tegengevallen. Als gevolg van een en ander is het krediet met f 65.000,-- overschreden. De directeur van de gemeentebedrijven heeft gerapporteerd dat de huidige waterleiding op het tennispark voor een ongestoorde watervoorziening niet voldoende capaciteit heeft. Met vernieuwing van zowel de binnenleiding als de dienstleiding is f 6.000,gemoeid. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 109