3e afd. 27 juni 1974 VERHOGING RENTEPERCENTAGE MIDDENSTANDSWONINGEN Heemstede, 5 juni 1974. Aan de Raad, In de jaren 1953 t/m 1958 heeft de gemeente de volgende complexen middenstandswoningen gebouwd: 66 woningen en 16 garages aan de Diepenbrocklaan c.a., in beheer bij de w.b.v. Heemstede's Belang. 14 woningen aan de Ir. Lelylaan en Cruquiusweg, in beheer bij de w.b.v. "De Haemstede". 36 woningen aan de Sportparklaan en Van Lijndenlaan, in beheer bij de w.b.v. "De Haemstede". 68 woningen 'aan de Dr. Schaepmanlaan en Troelstralaan, in beheer bij de Woningstichting "Heemstede". De gemeente heeft deze bouw zelf gefinancierd, uiteraard in hoofdzaak door middel van het sluiten van geldleningen. Het is na de wijziging van de comptabiiiteitsvoorschr.iften in 1952 niet na te gaan, welke lening voor welk complex is gebruikt. De toen gesloten geldleningen worden in het algemeen afgelost in 25 jaar met gelijke aflossingsbe- dragen. Het rentepercentage dat aan de huidige annu'iteiten ten grondslag ligt, beweegt zich tussen 3J en 4J Daar de betrekkelijke geldleningen thans, dus na 17 22 jaar, grotendeels zijn afgelost, vindt de finan- ciering in feite voor een aanzienlijk deei van de restant grond- en bouwkosten plaats door middel van duur geld. Het komt ons dan ook gerechtvaardigd voor, het rentepercentage van de restant voorschotten voor deze complexen te verhogen tot tenminste voor zover het betreft de restant schuld terzake van de oorspronkelijke stichtingskosten en wel met ingang van de annuïteit, die in 1975 ver- schuldigd zal zijn. Het Rijk is eveneens voornemens, wat betrert de rente van de voorschotten voor woningwetwoningen, voorzover door hem verstrekt, deze periodiek aan te passen aan de gestegen rentevoet. De verhoging van de annuïteiten brengt voor de diverse complexen de volgende kostenverhoging met zich: 1953 1955 1956 1958

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 11