2e afd. 27 juni 1974 92 b. het verrichten van werk2aamheden op het gebied van onderzoek en ontwikkeling; c. het verleneh van diensten en het verrichten van werkzaamheden ten behoeve van de VEGIN en van de openbare gasbedrijven; d. alle verdere handelingen die voor het bereiken van bovenomschre- ven doel bevorderlijk zijn of daarmede in de ruimste zin des woords verband houden daaronder begrepen het samenwerken met, het deelnemen in of het overnemen van andere ondernemingen; e. de gasbedrijven zoveel mogelijk rechtstreeks bij haar activi- teiten te betrekken. Gezien het werkterrein van deze vennootschap behoeven bij het VEG-Gasinstituut n.v. geen besluiten te worden genomen die buiten de bestuurders om consequenties hebben voor de burgers. De n.v.-vorm heeft ook geen enkele nieuwe consequentie voor het personeel voor wat de rechtspositie betreft. Dit personeel wordt geen ambtenaar in de zin van de Ambtenarenwet. wel blijft het voor zijn pensioenvoorziening aangesloten bij het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. De president-commissaris en ëen van de acht 1eden-commissarissen moeten leden zijn van het hoofdbestuur van de VEGIN. Voor de over.ge zeven leden van de Raad van Commissarissen, die deel uit moeten maken van de directie van een gasdistributiebedrijfwor- uen voordrachten opgesteld door de Koninklijke Vereniging van Gas- fabrikanten in Nederland voor twee ieden, door de Ondernemingsraad van de N.V. voor twee leden en door de Raad van Commissarissen voor drie leden. In de statuten is verder vastgelegd, dat de directie jaarlijks een ontwerp-werkplan met globale kostenraming en toelichting moet in- dienen, dat door de aandeelhouders moet worden goedgekeurd. Het maatschappelijk kapitaal van de vennootschap zal f 1.000.000,— bedragen, verdeeld in 1.000 aandelen elk van f 1.000,— die op naam zijn gesteld. Aandeeihouders van de vennootschap kunnen slechts 1e- den van de zijn, elk lid met ten hoogste het aantal aandelen dat overeenkomt met het aar.tal stemmen waartoe het binnen genoemde

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 126