4e afd. 27 juni 1974 82 VASTSTELLÏNG ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING Heemstede, 18 juni 1974. Aan de Raad, Hierbij bieden wij u een ontwerp aan van ean Algenene Plaatselijke Veror- dening (A.P.V.), ter vervanging van de nu geldende Algesiene Pol itieveror- dening, vastgesteld bij raadsbesluit van 30 juni 1955. Het ontwerp is evenals de geldende A.P.V. grotendeels gebaseerd op een in opdracht van het bestuur der Verenigïng van Noordhollandse gemeenten samen- gesteld modelin casu de uitgaaf 1972. De commissie voor de strafverordeningen heeft dit model grordig bestudeerd en aan de hand daarvan een ontwerp samengesteld dat voor zover nodig of wenselijk is aangepast aan plaatselijke behoeften en omstandighedenMet dit ontwerp hebben wij ons verenigd. Een toelichting op enkele artikelen is bijgevoegd. Ter algemene informatie delen wij nog het volgende mede. De naam Algemene Politieverordening is verouderd en geeft bovendien aan- leiding tot misverstand. Men leidt uit deze naam ten onrechte soms af dat de verordening betrekking heeft op de politie in de zin van politiekorps of dat het hier gaat om regels y;elke door de politie zijri gegeven. In feite duidt "politie" in de naam slechts op (algemene) politiezorg. In navolging van Amsterdam en Haarlem is gekozen voor de naam Algemene Plaatselijke Verordening; behalve dat deze naam duidelijker is, geeft deze het voordeel dat de gangbare afkorting "A.P.V." gehandhaafd kan wor- den. Het aantal artikelen van het ontwerp is aanzienlijk kleiner dan dat van de vigerende A.P.V. (165 in plaats van ruim 280). Enige artikelen kunnen achterwege blijven omdat de betrokken materie inmiddels is geregeld docr de rijkswetgever; verscheidene bepalingen kunnen vervallen in verband met de vaststelling van de Brar.dbeveiligingsverordening en de Verordening op de kampeerplaatsen en de kampeermiddelen. Aan andere artikelen bestaat geen behoefte meer; wij noemen: - de artikelen 13, 14 en 15 inzake persoonlijke diensten als bedoeld in artikel 227 van de gemeentewet; deze bepalingen zijn o.i. geheel uit de tijd; - artikel 152, betreffende een rookverbod voor kinderen en een verbod van sigarettenautomaten etc. op voor publiek toegankelijke plaatsen; - artikel 155a, waarin het verbod is opgenomen om middelen tot voor- koming van zwangerschap buiten besloten ruimter. op voor het publiek -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 35