4e afd. 27 juni 1974 82 toegankelijke plaatsen te verkopen of in een automaat voorhanden te hebben. Nieuw zijn de artikelen 9 tot en met 13 van het ontwerp, waarin een mo- derne regeling is opgenomen omtrent bezwaaien beroepschriften tegen besluiten waarbij een vergunning of ontheffing is geweigerd etc. In het ontwerp zijn voorschriften betreffende het wandelbos Groenendaal in een afzonderlijke afdeling opgenomen (artikelen 99 tot en met 103). Thans zijn bepalingen omtrent Groenendaal opgenomen in een drietal arti- kelen van de A.P.V. en verder in een afzonderlijke verordening. Enkele artikelen van deze verordening kunnen gevoegelijk vervallen, terwijl voor de andere geen dringende redenen bestaan om deze buiten de A.P.V. te houden. De parkeerexcessen zijn in het ontwerp uitvoeriger geregeld dan thans het geval is; bepalingen hierover zijn vervat in de artikelen: 94: parkeren van grote voertuigen voor andermans woning op zodanige wijze dat het uitzicht belemmerd wordt; 147: tot en met 151: parkeren van drie of meer voertuigen door garage- houders, handelaren enz.; idem van voertuigen met commerciële reclame, niet rij-klare voertuigen, kampeerwagenscaravans enz. voor zover het parkeren hiervan met het oog op de verdeling van de beschikbare parkeerruimte naar het oordeel van ons college buitensporig is te achten; 156: parkeren van caravans enz. waar dit schadelijk is voor het uiter- lijk aanzien der gemeente; 157: idem van grote voertuigen, aanhangwagens enz. of van voertuigen voorzien van commerciële reclame waar dit blijkens een openbaar bekend te maken besluit naar ons oordeel schadelijk is voor het uiterüjk aanzien der gemeente. .Wij vragen nog uw aandacht voor de artikelen 32, 33 en 57 van het ont- werp. Ingevolge artikel 33 is het houden van demonstraties en optochten in beginsel vrij. Artikel 32 maakt hierop een uitzondering voor demonstra- ties of optochten met een commercieel doelOmtrent dit punt zijn de discussies in de commissie voor de strafverordeningen echter niet afge- rond; een deel van de commissie bleek aan die uitzondering geen behoef- te te hebben. Artikel 57 verbiedt op of aan de weg, al dan niet door middel van een geluidversterker, tot het publiek een toespraak te houden of een mede- -2-

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 36