4e afd27 juni 1974 deling te doen, anders dan bij een demonstratie of optocht als bedoeid in artikel 33. Over dit artikel heeft de commissie voor de strafverordeningen zich uit- vcerig beraden. Daarbij is o.m. gesteld dat het houden van toespraken op bepaalde plaat- sen besiist ongewenst kan zijn, b.v. met het oog op verkeersbelangen vooral wanneer hierbij een geluidversterker wordt gebruikt. Daarom zou in plaats van artikel 57, sub a, ook de volgende redactie ge- kozen kunnen worden: (Het is verboden op of aan de weg:) "a. door middel van een geiuidversterker tot het publiek een toespiaak te houden of eeri mededeling te doen, een spreekkoor ten gehore te brengen, te zingen of muziek te maken;" Wij menen echter dat aan de in het ontwerp vermelde redactie ae voorkeur moet worden gegeven, omdat anders de vrijheid van demonstraties en op- tochten welke in artikel 33 is neergelegd vrijwel alle betekenis verliest. Wanneer de burgemeester van oordeel is dat door het houden van toespraken op bepaaide plaatsen verkeersbelangen in het gedrang komen, kan hij met toepassing van artikel 33 bepaalde verplichtingen opleggen. Tenslotte wijzen wij nog op artikel 162, waarin de strafbepalingen zijn opgenomen. De meerderheid van de commissie van de strafverordeningen heeft gekozen voor een differentiëring van de strafmaat in die zin dat voor een aantal overtredingen volstaan wordt met geldboete en dat vooi de overige overtredingen de ook in de huidige A.P.V. voorkomende hecn..enis (maximaal twee maanden) of geldboete (ten hoogste f 300, wordt overge- nomen. Voor een verdere toelichting moge worden verwezen naar de toe- 1 ichtir.g bij het artikel zelf. Het ontwerp heeft gedurende 14 dagen ter secretarie ter inzage geiegen voor de inwoners. Van de geboder, gelegenheid is door 15 personen ge- bruik gemaakt; bezwaren zijn niet ingebracht. Wij stellen u voor over te gaan tot vaststelling van een nieuwe A.P.V. overeenkomstig het ontwerp. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester J.M.Kruitwagen. W.H.D.Quarles van Ufford.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 37