4e afd. 27 juni 1974 82 Onthef- fing B.en W. Onthef- fing B.en W. Onthef- fing B.en W. Onthef- fing B.en W. Onthef- fing B.en W. Artikei 20. 1. Het is verboden hetzij aan een huis, hetzij op of aan de weg een andere dan een in de Rompwet Instellingen van weldadigheid bedoelde inzameling te houden, of ter inzameling van gelden, enigerlei voor- werp of middel aan te bieden. 2. Het bepaalde in het eerste lid geldt niet voor een inzameling uit- gaande van een kerkgenootschap of van een vereniging, bij de leden dan wel de contribuanten. Artikel 21. Het is degene die een collecte houdt, verboden kinderen beneden de leeftijd van veertien jaar te laten collecteren. Artikel 22. Het is verboden op of aan de weg goederen, oude materialen of afvalstof- fen op te kopen of zich deze op enigerlei andere wijze te verwerven. Artikel 23. Het is verboden schillen, groenten, afval of resten van levensmiddelen aan de huizen of op andere plaatsen in te zamelen. Afdeling 3. Standplaatsen en ligplaatsen. Artikel 24. Het is verboden op wegen of terreinen, blijvend of tijdelijk bestemd voor inrichtingen van openbaar vermaak, met een kermisinrichting of op enigerlei andere wijze gedurende de tijden, dat aldaar kermis wordt gehouden, een standplaats in te nemen, welke niet door of vanwege burgemeester en wethouders is aangewezen. Artikel 25. Het is verboden op of aan wegen op enigerlei wijze standplaats in te nemen met de bedoeling om goederen of waren te verkopen. Artikel 26. Iedere houder van een standplaats is verplicht de door hem ingenomen standplaats en de onmiddel1ijke omgeving daarvan voortdurend van ver- pakkingsmaterialen, afvalstoffen en dergelijke voorwerpen gereinigd te houden. Hij is gehouden de door of vanwege burgemeester en wethouders gegeven aanwijzingen op te volgen. Artikel 27. In de drie volgende artikelen worden onder "woonschepen" verstaan woonschepen in de zin van artikel 1 der Wet op Woonwagens en Woonsche- Pen (stb. 1918, 492), alsmede woonschepen die op het droge liggen.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 42