Het is de geleider van een of meer paarden, aan de hand geleid of bere- den, verboden deze op de weg in de bebouwde kom harder te laten lopen dan in matige draf. Artikel 48. Het is verboden op de weg: a. een aangespannen rij- of trekdier van hoofdstel of bit te ontdoen, tenzij om het te voeren of te drenken; b. een tot bijten neiging hebbend trekdier te hebben zonder dat dit is voorzien van een passende en doeltreffende muilkorf. Artikei 49. Het is de eigenaar of houder van vee verboden dat vee op de weg te doen drijven of te doen vervoeren door een persoon die niet de leeftijd van 14 jaar heeft bereikt. Artikel 50. De eigenaar, houder of verzorger van een hond is verplicht, nadat burge- meester en wethouders hem schriftelijk hebben medegedeeld dat zij die hond gevaarlijk of hinderlijk achten, ter beoordeling van dat college een of meer van de volgende maatregelen te treffen: a. de hond vast te houden wanneer deze zich op de weg bevindt; b. de hond van de weg verwijderd te houden; c. de hond te muiikorven wanneer deze zich op de weg of op zijn erf be- vindt. Artikel 51. De eigenaar, houder of verzorger van een hond is verplicht zorg te dra- gen dat deze niet tussen 23 en 7 uur rumoer of burengerucht verwekt. Artikel 52. 1. Het is de eigenaar en de houder van een hond en degene die een hond onder zijn toezicht heeft, verboden dit dier anders dan kort aange- lijnd op de weg te laten verblijven. Dit verbod is niet van toepassing op de wegen of in de gedeelten van de gemeente welke door burgemeester en wethouders bij een ter open- bare kennis te brengen besluit zijn aangewezen. 2. Het is de eigenaar en de houder van een hond en degene die een hond onder zijn toezicht heeft, voorts verboden dit dier te laten ver- bl ijven: a. op gazons en speelterreinen of in plantsoenen en zandbakken, een en ander voor zover deze voor het publiek toegankeiijk zijn; b. op het terrein van een ander tegen diens wil. 3. In geval van overtreding van het bepaalde in het eerste of tweede lid zijn de ambtenaren van politie bevoegd de betrokken hond te vangen. 4e afd. 27 jurn" 1974 82 Artikel 47.

Raadsnotulen Heemstede | 1974 | | pagina 46